Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam rá a kutyámat...

Hogy szoktassam rá a kutyámat a pórázra?

Figyelt kérdés
Kölyökkutyám van, de nem jön a pórázzal.
2011. dec. 22. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:

jutalomfalattal...

először ne tedd rá, csak legyen a látómezejében, amikor adsz neki pár finom párizsikockát...

1 órával később már közvetlenül melletted legyen a póráz...


kicsit később (majd látod, mennyire terhelhető a kutya, légy türelmes, az a lényeg) szagoltasd meg vele a pórázt és rögtön utána adj párizsit... (vagy más finomságot... de extra finom legyen, viszont elég egy körömnyi darabka.)


másnap megint játszd ezt végig, és ha már hagyja, csatold rá. nem kell rögtön elindulnod vele, hagy szokja...


Mennyi idős a kutyád? Ezt fontos lenne tudni a további tanácsokhoz...

2011. dec. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
3 hónapos
2011. dec. 22. 16:40
 3/7 Akiteki ***** válasza:
Eltereled a figyelmét egy kis párizsival vagy virslivel és észre sem fogja venni, hogy póráz van rajta.
2011. dec. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

azt rá tudom adni, csak éppen a menéssel van bajom

nem indul el.

ott áll egy helyben és remeg

2011. dec. 22. 18:08
 5/7 zsuzsabazsa ***** válasza:
0%

Gondolom te is megállsz ilyenkor.


Indulj tovább és mikor ő is elindul dicsérd meg. Nem baj ha huzattatja magát akkor is haladj tovább.

2011. dec. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha rájön, hogy a te zsebedben vannak a virslikockák, úgy fog követni, mint az árnyék. Kedves, magas hangon hívogasd, az se baj, ha eleinte hátrafelé mész végig az utcán, és tarts elé egy jutalomfalatot (lehetőleg ne etetés után gyakoroljatok). Csalogatással többre mész, mintha fenéken húznád végig az utcán, hamarabb megtanulja, ha kellemes tapasztalatokat szerez.
2011. dec. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

hát nekem a tükörsulis kutyaoviban erre azt mondták, hogy ilyenkor szó nélkül csak menj, ne állj meg.

ha jön, akkor se dicsérd, az a dicséret, hogy haladtok...

ahogy eléd megy, fordulj sarkon és ne rántva, de húzd magad után. (csak mereven fogod a hátad mögött a pórázt, és fordulsz... a kutya meg majd felfogja, hogy mi az irány...:)

(Ne fojtó legyen rajta!)


De egy másik suliban meg ha szépen jön a kutya láb mellett, akkor néha adhatsz neki jutalomfalatot...


Próbálgasd, nálatok melyik válik be jobban...


Amúgy meg nekem is van egy kutyám, akivel volt ilyen probléma... Ha pórázt raktam rá, úgy ugrált mint egy nyúl, hogy kiszabaduljon...

Nem törődtem vele, csak mentem tovább...

a 3. napra beletörődött a sorsába...:)

2011. dec. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!