Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angol Cocker Spánel gazdik...

Angol Cocker Spánel gazdik mesélnétek kicsit a kutyusotokról?

Figyelt kérdés
Miért pont ezt a fajtát válaszoztátok? Igaz e hogy olyan makacsak? Agilityre alkalmasak-e esetleg nagyobb versenyekre el lehetne vele jutni? Vagy valamilyen más kutyás sportban remekelnek? Jah és még hogy hogy jönnek ki a többi kutyussal?
2011. dec. 22. 16:42
 1/6 A kérdező kommentje:
és még azt el feltettem hogy milyen táppal etetitek?
2011. dec. 22. 16:43
 2/6 anonim ***** válasza:

Miért ezt a fajtát választottam:-Nem választottam egy ismerősöm aki tenyészti ezt a fajtát ajánlotta hogy ad nekem egyet az oltás+tk. áráért de úgy voltam vele hogy nekem nem kell ilyen kis kutya inkább német juhász (még mindig szeretnék csak kicsi az udvar:() aztán az egyik kiskutyának (Fürgém <3 :)) kicsit kifelé fordult a lába ezért senki nem vette meg és mivel a tenyésztő nem tudott vele foglalkozni el akarta vinni egy tanyára, de ez egy ilyen kiskutyának nem való, úgyhogy elhoztuk. :)

-Igaz e hogy makacsak: Nevelés kérdése, az enyém egyáltalán nem szinte minden parancsot tud. De kell hozzá a megfelelő szeretet és persze szigor (nem verésre gondolok)!!

-Agilytire alkalmasak-e: én szoktam vele agilityzni bár ez inkább kutya függő.

-én futok vele és úszni is imád, meg jön utánunk mikor lovaglunk vagy lovaskocsizunk

-Hogy jönnek ki más kutyával: ez is nevelés kérdése! az enyém minden kutyával barátságos. :)

-Táp: Chappy, de inkább főzünk neki. :)

2011. dec. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyszerűen imádom.. Nagyon aranyosak..

1. nem választottam hanem egy ismerőstől van. mikor megláttam először rögtön beleszerettem.

2. Kicsit. De ahogy az előző válaszoló megírta neveléstől függ. Szerintem minden spánielben van egy kicsi makacsság meg egy kicsi önfejűség, de ezt hogy tudja-e már fokozni az már a gazdin múlik.

3. ezt nem tudom nincs tapasztalatom benne.

4. Az én kutyusom például utálja a vizet. de szeret futkosni.meg játszani. szóval az úszáson kívül szerintem remekelne.

5. Először vagyis 3 évig egyedül volt a háznál , de most kb. 2-3 hete jött mellé egy másik kutya (nem spániel) és kicsit még morog rá de szerintem majd megfog békélni vele. legalábbis remélem.

6.a mostani táp nevét most nem tudom, de a kutyám jobban oda van a konzervért. de tulajdonképpen mindent megeszik. imádja a hasát..

Szerintem nagyon jó társ aki szereti a gazdiját.. (LLL) Remélem segítettem!!

2011. dec. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. Hirtelen döntés volt.Nem is akartunk kutyát.Elmentem a piacra cipőt venni, és ott láttam meg.Cipő helyett lett egy kutyusom.

2.Az én Shamantám egyáltalán nem makacs, és nagyon okos kis kutya.

3-4.Nem tudok nyilatkozni.

5. Szerintem nevelés kérdése, az én Shamim bármilyen idegen állattal jól kijön, bármilyen idegen kutyával.

Anyunál van a kutyuskám, és ő neki sok állata van még, meg pl galamb fiókákat szokott nevelni.

A galambokat, sünöket meg a tengeri malacot is ha kirakja anyu az udvarra úgy őrzi őket mint egy pásztor kutya.

2012. jan. 2. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1.) Mert elbűvölt az a hihetetlen elegancia, és arisztokratikusság, ami a kiállításokon áradt belőlük. Nem a kopaszra nyírt 20 kilós "panelcockerekre" gondolok (elnézést, akiket ez megbánthat), hanem a gyönyörű, hosszú szőrű, kifogástalan származással rendelkező egyedekre.

Amikor megláttam egy gyönyörű feketét a ringben körbeszaladni, akkor tudtam, hogy nekem csak angol cockerem lehet.


2.) Az enyém igen makacs, vérbeli cocker. Tudja, hogy mindenki olvadozik érte, és ő a "legszebb" kiasasszony a vidéken :) Következetes neveléssel kiküszöbölhető.


3.) Alkalmasak agilityre, dog dancingre, vadászatra, kutyakiállításokra - hacsak nem szaporítótól veszed. Mindenképpen olyan kutyát válassz, amelyiknek szülei rendelkeznek az előírt fajtára jellemző genetikai szűrésekkel (PRA, FN, diszplázia), mert ezek nagyon elterjedtek. Egy rossz csípőjű kutyával nem lehet sportolni. A PRA pedig vakságot, az FN veseleállást = halált okoz. Érdemes olyan kutyát választani, akiknek a felmenői remekelnek valamilyen sportban. A kutya jellemétől is függ, hogy mennyire fog hajlani pl. egy agilityre. Az én kutyám nagyon sportos, imád futni, vadászni, de egy ismerősöm cockerja meg egész nap fekszik, utál kimozdulni is. Kérd ki a tenyésztő véleményét, szerinte alkalmas lesz-e sportokra. Állítólag a kanok az ilyesfajta dolgokra nyitottabbak.


4.) Az, hogy hogy jönnek ki más kutyákkal, szintén a kutya jellemén és nevelésén múlik. A kutyám tenyésztője mesélt arról, hogy az "omega" típusú kutyák simán elfogadnak mindenkit, visszavonulóbbak. Az "alfa" típusok pedig néha majd szétszedik egymást néhány periódusban. Egyszerűen ez bennük van.

2012. jan. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Az én kutyám Josera tápokat eszik, a sárga csomagos szériából. Ár-érték arányban messze a legjobb. 3-3,5 hónapig elég neki egy 15 kg-os csomag, ami 10000Ft körül van. Ez egy hónapra elosztva elenyésző azért, hogy egészséges, szép szőrű, kiegyensúlyozott kutyám legyen.

Nagyon jól hasznosul.

Emellé néha kap egy kis házikosztot nassolás képpen, de a táp a fő eledele.

2012. jan. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!