Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 éves csivavámat meg lehet...

3 éves csivavámat meg lehet még nevelni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az elején elrontottam. Mikor elhoztuk, és még kicsi volt, egy jó ideig nem vittem sétálni, mert féltettem. Csak a saját kertünkbe mentem ki vele, ahol futhatott és játszhatott, elvégezhette a dolgát. Amikor jönnek hozzánk vendégek, mindig ugatja őket, és be kell zárni a szobába. Ha be van zárva, akkor még jobban ugat. Ha ott van a vendégekkel és velünk együtt, akkor kb. 20 perc ugatás után abbahagyja.

Sétálni ma is csak nagyon ritkán megyünk, mert megugatja az embereket, és más kutyákat.

Hogyan tudnám megnevelni? Vagy már késő?


Légyszíves csak normális válaszokat írjatok.


2011. dec. 23. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Meg lehetne most is nevelni, csak hozzáértés és kitartás kérdése.
2011. dec. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Jan Fennel - Kutyapszichológia

Olvasd el! Sokat fog segíteni, ha hasznosítod az ott olvasottakat!

2011. dec. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hát, sőt, kell is, mert ő sem érzi magát jól így, hidd el. Ajánlom a cerberos kutyaiskola csivavakommandóját, cesar millan elkényeztetett kutyás videóit, és mindenféle könyvet, cikket a falkavezérségről.
2011. dec. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Figyelj, fél siker, hogy rájöttél, hogy valami nem stimmel. Egy csomóan élnek együtt elcseszett kutyákkal úgy, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga. Szóval van remény. :)


Persze, hogy meg lehet nevelni. Ahogy előttem írták, Jan Fennell módszerei nekem nagyon beváltak. A Kutyapszichológia c. könyve fenn van neten is. 4 egyszerű pontot kell betartani (de azokat aztán tényleg) hogy a kutyád szemében tekintélyre tegyél szert.


1. A falkavezér eszik először. Mikor kikészíted a vacsoráját, tegyél úgy, mintha beleennél. Elropogtathatsz egy kekszet is. Közben ne is nézz rá a kutyára, hanem egyszerűen egyél. (Gondolom, mondani se kell, hogy asztaltól SOHA nem etetjük.)


2. A falkavezér megy előre. (Ez azzal is jár, hogy ha flexi pórázotok van, azt el kell felejteni.) Mikor mentek sétálni, Te lépj ki először az ajtón és ne hagyd, hogy a kutya eléd kerüljön. Ha eléd szalad, lendületből fordulj meg és indulj a másik irányba. Nehogy már egy kétkilós csivava mondja meg, merre megy a csapat, ácsi!


3. A falkavezérhez csak akkor érhet hozzá egy alárendeltje, ha hívják. Ergo nincs olyan, hogy cukin felmászik az öledbe tévézés közben, vagy felugrál rád! Mindig lökd el/küldd el, ha hívatlanul betolakodik a személyes teredbe! Akkor van simogatás, ha Te akarod, és csak akkor. Ha ágyban alszik, arról is le kéne szoktatni. Összkomfortos kutyaágyakat lehet már kapni.


4. Mikor hazaérsz, ne üdvözöld, akárhogy arénázik. 5 percig ne is nézz rá. Leveszed a kabátot, főzöl egy kávét, és amint a kiskutya lenyugodott, magadhoz hívhatod és megsimogathatod. 5 perc semlegesség kell, nem több.


Ez az utóbbi kettő elég kegyetlenségnek hangzik, de hidd el, nem az, működik a dolog, a kutyáknál alapvetően ez a természetes, és inkább az embernek nehéz megállni, hogy ne simogassa meg az üdvözlésül ugráló kutyáját.


Ez az egész az ugatáson úgy segít, hogy jelenleg a kutyád azt hiszi, hogy az ő feladata megvédeni a családot mindennemű betolakodótól, mivel ugye ő a "legnagyobb és legerősebb". Ha letisztázzátok vele, hogy többé már nem ő az, hanem Ti, és nem az ő dolga eldönteni, hogy ki ellenség vagy zsákmány otthon v. séta közben, akkor a kiskutya is nagyon meg fog könnyebbülni. Gondold el, mekkora felelősség ez neki!

2011. dec. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. :) Főleg az utolsónak, de a többieknek is. :)


Kaptatok zöld kezet =)

2011. dec. 23. 20:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Én javaslom, hogy töltsd le a Póráz két végén c. sorozat részeit. Nagyon sok ilyen esettel foglalkozik, és ott lépésről lépésre látod, hogy mit kellene tenned.
2011. dec. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!