Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek szóljak? Már nagyon...

Kinek szóljak? Már nagyon elegünk van. (Többi lent) Normális válaszokért jár a zöld kéz.

Figyelt kérdés

Egy kis községben élünk,kb 1 éve idecuccoltak C-ok mivel nem írhatom le,ezért gondolom értitek kikről beszélek.

A lényeg az ,hogy egymással szembe költözött két család,két lepukkant házba,rengeteg kutyájuk van a legkisebb keveréktől a buldózer méretűig.Amivel nem lenne gond,de mivel állandóan szerintem már direkt tárva nyitva hagyják a kapujukat..(Mind a 2 C család ezt csinálja ,és mindkettőnek sok kutyája van)ezért szabadon mászkálnak az utcába..Konkrétan tegnap majdnem megette az egyik az enyémet.Este sétáltunk,és kiözönlött 6 kutya..azt sem tudtam mit tegyek hirtelen..Nem lett baj,de ha a nagyobb testű kutyámmal lettem volna kint azt nem tudtam volna felemelni.Szóval nagyon veszélyes ez így!A másik ,hogy 1001 % ,hogy ezek a kutyák nincsenek beoltva...Ami egy másik ok,arra ,hogy félnem kell kint az utcán.

Kinek szóljak?A községházát hívjam fel?Vagy a sintért?Kell fizetnem azért?Mit csináljak?Nem barátságos kutyákról beszélünk,nagyon agresszívak...


2011. dec. 23. 12:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Jelented a jegyzőnek (közterületen törvény szerint nem lehet kutya póráz nélkül) és jelented a tiszti állatorvosnak, hogy oltatlan kutyák vannak a szomszédban.
2011. dec. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél feljelentést hogy agresszív feltételezhetően beoltatlan kutyákat tartanak és nincsenek elzárva. De sajnos amíg nem történik konkrét eset addig nem nagyon szoktak intézkedni utána meg már késő. Itt is laktak mellettünk putriba nekik is sok kutyájuk volt egyszer nekiugrottak a Kaunknak 2-en egyik kutyát lerángattam az megkapott engem a másikat elkapta a kaunk ő már nem futott utána sehova. Egyből hívtam a rendőrséget még szerencse mert kisebb lincs hangulat lett miután látták a kutyájukat. De végül elvették a többi kutyát ,feljelentést nem tettem mert felesleges lett volna kártérítést kérnem.
2011. dec. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

A sintért felhívnod/kihívnod elvileg ingyenes.

Neki nem a bejelentőkből van haszna.


Ebben csak az a szomorú, hogy azokra a kutyák - akik nem tehetnek arról, hogy hova kerülnek - 2 héten belül halál vár...:(


Ezért én első körben nem a sintérhez fordulnék, hanem a rendőrséghez...

Ők kimennek, figyelmeztetik a romákat...

Mert ha jól értem, csak a kaput kellene becsukniuk...

Azonkívül igen, a helyi állatorvossal is beszélnék az oltások kapcsán...



Ha a rendőrségi figyelmeztetés nem használ, szerintem csak akkor fordulj a sintérhez.

2011. dec. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne fajra ítélj nálunk ezt magyarok is csinálják :@!

Én felhívnám a jegyzőt ha ő nem intézkedik a rendőrséget.

ezért nem kell fizetni.

Mellettük az állatorvost is de ő pénz kér szerintem.. :/

A sintér meg nem megoldás tegyük fel elvisz 5 kutyát (azok 2 héten belül el lesznek altatva mivel senki nem fogadja be őket mert agresszívak) de a gyökerek hoznak helyett 8 új kutyát, tehát ez nem megoldás.

És arra is figyelj hogy ne tudkák meg hogy te voltálmert abból bajod lehet ;)

2011. dec. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyit fűznék hozzá az utolsó válaszoló válaszához, hogy az állatorvos nem Tőled kér pénzt...

Ha kiderül, hogy a kutyáknak nincsenek oltásaik - és nincs kötelező veszettség elleniük -, akkor kutyánként 50.000 forint bírságot is kiróhatnak rájuk.

2011. dec. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Először is,miért nem írhatod le hogy CIGÁNYOK ?? Már a szótól is félünk ,akkor nagy baj van ,áshatjuk a sírunkat. Másodszor ,rendőrség, közterületfelügyelő. Ha kijönnek...mert sokszor nem foglalkoznak ilyen ügyekkel ,ugye "amíg vér nem folyik" felkiáltással. De ,ha kijönnek ,talán lesz valami változás.Harmadszor a helyi polgmesteri hivatalba is be lehet jelenteni ,akik figyelmeztetés után kötelesek begyűjteni a kóbor ebeket megfelelő büntetés mellett. Amit úgy se fizetnek be, de majd a segélyből letiltják..
2011. dec. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg minden településen meg van szabva az egy háztartásban tartható kutyák száma. (Nálunk ez 3.) Úgyhogy az első körre a jegyzőnek kéne szólni, mert az ő feladata a kutyák nyilvántartása, sőt közvetve az oltásokat is ő felügyeli. Pláne ha veszélyesek a kutyák. Ha az nem használ, akkor hatósági állatorvos, végső esetben rendőrség.
2011. dec. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
előbb a szomszédnak normális hangnemben, majd a jegyző és tisztiorvosi szolgálat, vagy az állatorvos ebben a sorrendben
2011. dec. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Onnan el kell a kutyákat vitetni, előszőr fel kell őket a megfelelő sorrendbe jelenteni.
2011. dec. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Azért azt nem gondolja komolyan az egyik Kedves Válaszoló hogy azt a kutyánként 50.000et majd ki is fizetik:)

Jelentsd fel őket.

2011. dec. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!