Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya nem tud kakilni, erőlköd...

Kutya nem tud kakilni, erőlködik este óta?

Figyelt kérdés
Tegnap alig evett, este elkezdett erőlködni, de közben hasas, és most a napokban kellene ellenie. Azt hittük vajúdik, de ma reggel is szenved. Kimentem utána az udvarra, beült a bokor alá, de csak nyom. Teje van már, gondolom ellés is lassan beindulna nála. Állatorvossal már beszéltem, 5re kell vinni hozzá, de addig nem tudnék valamit csinálni vele, hogy ne szenvedjen ennyire? Nem eszik, 2 korty tejet ivott, és már hányt is, kb. fél órája.

2011. dec. 23. 13:45
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem holnap vagy még ma le fog elleni vagy még kb 3nap. Lehet h még a doki császározni fog. Vagy ultrahang. Lehet evet csontot vagy valami ilyesmit és attól nem tud kakilni. Nekem is ez volt az 1hónapos kutyámmal mi meg bírtuk oldani... és ő csont miatt nem bírt kakilni, de nem tom h honnan szerzet csontot mi nem is adunk neki úgy h.... de azóta szerető otthona van (remélem).:D
2011. dec. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azért nem eszik és azért hányt mert megindult az ellés.
2011. dec. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is inkább ellésnek tűnik a leírás alapján. Az is lehet, hogy nem tud megfialni, azért erőlködik annyit. Nekem régen volt egy cicám, és az első fialásnál úgy csinált, mintha székrekedése lenne. Csak rohangált körbe, és erőlködött. Nem tudta ő maga sem mire vélni a dolgot. A kicsikre meg fújt, mintha nem is belőle jöttek volna ki.
2011. dec. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Akiteki ***** válasza:
Elakadt az első kölyök. Nyomná ki szegény, de nem jön. Lehet, hogy császármetszés lesz belőle.
2011. dec. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Első ellésénél épphogy megúszta a császárt, már altatta volna az orvos, amikor kibújt belőle a kölyök. Bíztunk benne a második könnyebben megy.

Már az sem érdekelne, ha nem maradnának meg a picik, csak neki ne legyen semmi baja.

2011. dec. 23. 14:34
 6/9 anonim ***** válasza:
32%

Jaj, de edes vagy... Ne felj maximum egy csaszarszules lesz belole, szerintem meg a kolykok is megmaradnak az anyanak pedig kutyabaja sem lesz :)


A csaszarozas miatt ne aggodj en is csaszarral szulettem XD

2011. dec. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Akiteki ***** válasza:
A kutyáknál nem ugyanaz a császármetszés, mint az embernél. Kezdődik ott, hogy két vágás van. A következő vemhességnél akár meg is repedhet a méhe.
2011. dec. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Majd írd meg, mi lett!!!


De több almot ne hozzatok le tőle...

Inkább ivartalaníttassátok, ha már nem szoptat és az emlői visszahúzódtak!


Remélem, senkinek nem lesz baja!

2011. dec. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. Megcsászározták, 1 nem élt már benne és keresztbe volt, emiatt nem sikerült. 2 viszont egészséges, szép nagy. Anyuka is jól van, szoptat, ma reggel már volt kint sétálni is egyet, saját maga kéredzkedett ki.

Ivartalanítás meglesz, amint nagyobbak a picik.

2011. dec. 24. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!