Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Apám nagy kutyája megmarta az...

Apám nagy kutyája megmarta az én kis palotapindzsim, most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lelki trauma érte,nagyon szomi,fáj neki... :(

Nem csodálom hisz én is megilyedtem,s még enni sem birok annyira megviselt engem is nem h őtet...:(

Picit véres a bundája...

Vigyem orvoshoz...?

Mit kell ilyenkor tenni?

Ő az életem...

NAGYON FÉLTEM...:((



2011. dec. 23. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

- Igen, vidd orvoshoz, mert ha a harapás közel van egy érhez, bakteriális fertőzés alakulhat ki. Nem tudom, mekkora a seb, lehet, hogy még varrni is kell...

Apukád kutyája be van oltva veszettség ellen?


- A lelki traumán hamar túlteszi magát. Kutyák között ez így megy. (Nem ártana több energiát fektetni a kutyanevelésbe.)


- A palotapincsi nem palotapindzsi.


- A bírni igét a fenti mondatban nem használhatod. Egy nehéz táskát elbírhatsz... Enni pedig nem tudsz.


- Vessző után is illik szóközt használni.


- A "szomira" már nem is mondok semmit.


- A "megilyedtem" igazából megijedtem...


- Nincs olyan szavunk, hogy "h".

2011. dec. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Először is higgadj le, minél jobban pánikolsz, annál jobban fog pánikolni a kiskutyád.


Vizsgáld meg a sebet. Ha nem mély, ill. nem vérzik erősen, akkor elég, ha ollóval lenyírod körülötte a szőrt pár centis sávban, aztán Betadine-os vattával áttörlöd a sebet. Fertőtlenítő és a gyógyulást is segíti.

Ha még mindig vérzik, vagy nem engedi,hogy hozzányúlj, vagy súlyos sebet kapott, akkor nem árt orvoshoz vinni. Kaphat egy antibiotikumot, vagy ha nagy a seb, összevarrhatják.

Figyelj a kutya viselkedésére, és ha liheg, reszket vagy hány, akkor is sürgősen mutasd meg állatorvosnak, mert lehet, hogy sokkot kapott.


A lelki trauma ellen a legjobb gyógyszer, ha nincs körbesajnálgatva. Próbálj természetesen viselkedni vele, hamarabb elfelejti az ijedtséget, mint ha körbeajnározod.

2011. dec. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
52%
Először egy helyesírási szótárat, utána vidd el állatorvoshoz.
2011. dec. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
31%
az "őtet"-ről már ne is beszéljünk...
2011. dec. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
2. válaszoló tanácsát fogadd meg. Egyrészt, mert nem a helyesírási hibákon problémázott, másrészt meg értelmes választ adott. Nézd meg a sebeket, ha súlyosnak véled vidd el dokihoz, ha nem vészes, akkor fertőtlenítsd (én személy szerint betadine oldatot vagy dettolmed spray-t szoktam használni). De ha nem tudod megállapítani, hogy milyenek a sebek, nyugodtan vidd el dokihoz, abból nem lesz baj.
2011. dec. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Már ne is haragudj, kedves utolsó, de ha nem szúrta volna ki a szemed, én normális választ adtam, csupán szívességből adtam mini-nyelvtanórát is ráadásképpen.


A Betadine jó, de nem elég.

Mint írtam, ha ér közelében van a harapás, a nyálból bekerülő baktériumoktól csúnyán elfertőződhet a seb, tehát irány a doktor.

Valószínűleg nem csak injekciót és Betadine-os borogatást fog kapni, hanem egy hetes gyógyszeres kezelést is.

2011. dec. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Vidd orvoshoz, és figyelj oda jobban nyelvtanórán. Aztán derítsétek ki, hogy miért harapta meg a nagy kutya a kicsit, és kezeljétek a problémát, hogy ne forduljon elő még egyszer.
2011. dec. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első!

Neked konkrétan nem kellett volna ennyire magadra venned, mert a válaszod első fele hasznos, de a második részt el is hagyhattad volna (nem a témához tartozik). Mint írtam, ha elviszi dokihoz, azzal semmit sem veszít. Természetesen én sem úgy gondoltam, hogy komoly sebeket betadine-nal kezelgesse. Egy szónak is száz a vége, ha elviszi dokihoz az a biztos. Ő is megnyugszik, a kutya is megfelelő ellátást kap.

2011. dec. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. dec. 26. 18:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!