Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaboxba szoktatás?

Kutyaboxba szoktatás?

Figyelt kérdés
Zserbó kutyámnak, van egy boxa, és kényelmesen bele is fér.Tegnap, ha beledobtam a jutalomfalatot, belement, rácsuktam az ajtót, és folyamatosan etettem. Ma is gyakoroltam vele, de ha beledobom, ő csak nézi, és elhátrál, vagy megugatja. Mit tegyek, hogy ne legyen ilyen?
2011. dec. 24. 08:33
 1/2 anonim ***** válasza:

túl hamar csuktad rá az ajtót...

ez egy türelemjáték...

most kezdd elölről...

Csak tedd be a jutifalatot, és hagyd magára.

10 perc múlva kb. nézz rá, megette-e.

Ha igen, megint ugyanaz...

Ajtócsukás csak 1-2 nap múlva max...

És csak egy kicsit csukd be, aztán nyisd ki megint...

és így tovább...


A lényeg, hogy nem szabad erőltetni...

Se betenni, se sehogy kényszeríteni...

2011. dec. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam, hogy először csak a box alját tettem le, bele a pokrócaikat, és máshol megszüntettem a kényelmes fekhelyüket. Mikor már teljes nyugalommal aludtak a box aljában, rátettem a tetejét. Akkor néhányszor klikkeres formálással elértem, hogy feladatként bemenjenek és lefeküdjenek. Utána este már benne aludtak. Néhány nap bent alvás után játszottunk olyat, hogy helybenmaradás a boxban. Aztán már szigorral nem engedtem ki őket, miután beküldtem, de még nem csuktam rájuk az ajtót, csak rájuk szóltam, hogy nem jöhetnek ki.

Mostmár tök szívesen alszanak bent, néha rájuk csukom, meg gyakorlásnál míg az egyikkel tanulok, a másik boxban van. Tök szépen megszkták. Szerintem érdemes a boxot otthoni fekhelyként is használni, így máshol is érthető lesz nekik, hogy odabent pihi van.

2011. dec. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!