Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámat elütötték, mi lehet...

Kutyámat elütötték, mi lehet (még) a baja?

Figyelt kérdés
1éves beagle-met elütötte egy autó, 1,5 napja. Azóta lábra állni nem tud csak vonszolja maga után a hátsó kettőt, ha éppen meg akar fordulni. Orvos szerint nincs eltörve. Viszont amivel a doki nem foglalkozott, hogy a hasa elég durván felpuffadt kb. mintha folyadékkal lenne tele mindenhol. Ez lehet az ütés erejétől csak vagy vmi komolyabb belső szervi sérüléstől? Kevés vizet ételt elfogad, széklete eddig csak egyszer volt, az kicsit folyékonyabb és volt vmi kisebb fehérszerű váladék.
2011. dec. 24. 13:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképp vidd el egy olyan dokihoz aki meg is vizsgálja (ultrahang, stb).
2011. dec. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Milyen orvoshoz vitted ? Egy ilyen ütéstől a hólyagrepedésen túl ezerféle belső sérülés lehet.Belső vérzés és még sok minden. ha azt akarod, éljen a kutyád, sürgősen egy olyan helyre vidd, ahol ultrahanggal teljesen megnézik belül is.
2011. dec. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ha a hátsó lábait vonszolja maga után, akkor lehet, hogy a gerince sérült, és lebénult a hátsó fele. Vidd el rendes dokihoz. Belső sérülése is lehet.
2011. dec. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
még az orvosnál nagy nehezen az orvos keze által fel tudott állni, deh pf.. persze az orvost akinek rendes felszerelése van nem tudom elérni (teljesen érthető mondjuk...) bízom benne, h ha ünnep alatt nem tudja megnézni, keddig nem romlik az állapota. :S
2011. dec. 24. 13:49
 5/17 anonim ***** válasza:
Hát az ünnepeket már lehet, hogy nem fogja kibírni ha nem viszed dokihoz
2011. dec. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
19%
Nekem is az első kutyámnál ezek voltak a tünetek és azt mondta a doki ,hogy ez az un. álveszettség. Sajnos nem gyógyítható. De attól nem biztos ,hogy ez az. Sajnos az én kutyusom elment. :'(
2011. dec. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Széklet vizelet rendben van?
2011. dec. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

álveszettség?


széklet eddig egyszer volt, nem a legszilárdabb, kicsit folyékonyabb , és volt vmi kevés fehér váladék szerű dolog, azt nem igen értettem

vizeletet meg ugye nem igen láttam, csak a helyét , de sztem az rendben van.

deh ha vmi nagyon súlyos belső sérülése van az mostanra már kiderült volna, nem ? :S

2011. dec. 24. 14:17
 9/17 anonim ***** válasza:
Szerintem be kéne menni egy jól felszerelt nonstop állatkórházba... Súlyosnak hangzik..
2011. dec. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Puffadt has nem jó jel.

Tudom, nem könnyű , ha nincs éppen ezer orvos kéznél, mert olyan helyen laktok. De egy ilyen trauma után, ilyen jelekkel nagyon is ajánlatos bármilyen messze elmenni egy teljes kivizsgálásra.

2011. dec. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!