Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám elérni, hogy a...

Hogyan tudnám elérni, hogy a kutyám a hagyományosan megtanult feladatokat is olyan lelkesen végezze, mint amiket már klikkerrel tanult meg?

Figyelt kérdés
Nem fiatal korában álltunk át a klikkerre, az alapengedelmességet még a hagyományos pórázrángatós módszerrel tanulta évekkel ezelőtt. Most szeretném elérni, hogy ugyanolyan lelkesen üljön, feküdjön és igazodjon lábhoz, mint ahogy pacsit ad meg eldugja a fejét. Szoktam neki klikkelni ezekre a feladatokra is, de azért nem túl sűrűn, hiszen már tudja őket, a klikker meg elvileg csak tanításra való. Lehet, hogy ez rossz logika, és egy darabig minden gyakorlatra kéne klikkelnem? Vagy hogy lehet "átállítani" a kutyát lelkesebb üzemmódra?
2011. dec. 25. 01:00
 1/3 anonim ***** válasza:
:) Ezen most jót mosolyogtam. Ugyan ez van nálunk is. :) Meghallja, hogy ül, és mint akit pofánvágtak, de azért megcsinálja... Szerintem egyszerűen kellemetlen élmények társulnak ehhez a parancsszóhoz. Én arra gondoltam, hogy ezeket nulláról indulva újra megtanítom neki és egy másik parancsszót kötök hozzá. De egyelőre nem annyira súlyos a probléma, hogy nekiálltam volna, szóval egyelőre ez csak egy elmélet, nem próbáltam ki. Én nagyon kib@sztam szegénnyel, hogy hagyományos jutifalatos-orra előtt tartós-csalogatós módszerrel kezdtem tanítani, abba meg bele se merek gondolni, hogy mi lett volna, ha véletlenül egy fenéklenyomós-fojtónyakörves iskolába kerülök! Kiráz a hideg a gondolattól is!
2011. dec. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Szeretem" az ilyen "tudja már" dolgokat.

Egy kutya, ha megtanult valamit, az nem azt jelenti, egész élete során ugyanolyan élvezettel fogja csinálni. Bizony , időnként újra be kell vetni a jutalmazást. A kutya már csak ilyen...

2011. dec. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1 Na most a fojtónyakörvről ne kezdjünk el vitatkozni, mert eltérünk a témától :D A kutyám úgy volt tanítva, mai napig fojtó van rajta. Főképp esztétikai okokból mondjuk, hülye formájú a nyaka és nem állna jól neki egy sima nyakörv, de mondjuk pórázra sem veszem soha, vagy ha igen, nem feszül, szóval nem rángatom évek óta :D Meg mondjuk ő nem szenved, ha leültetem, csak nem olyan lelkes. Mindenesetre én is gondoltam már rá, hogy előről kezdem, de szerintem a kutya totál belezavarodna, más parancsszót sem akarok használni, és hát igen, nem akkora probléma, hogy újra tanítsam, csak gondoltam hátha tud valaki valami jó módszert...


#2 Rendszeresen jutalmazva van minden jól megcsinált feladatért, csak nem minden alkalommal kap klikket - eleve nincs is mindig klikker a zsebemben, meg hát nem is az a célja a klikkernek, hogy élete végéig mindenért kattintgassak neki.

2011. dec. 25. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!