Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyv nélküli FAJTATISZTA...

Yorki Baby kérdése:

Törzskönyv nélküli FAJTATISZTA yorkshire terrier kutyával hobby kategóriában lehet cimet vagy valamit elérni?

Figyelt kérdés
NORMÁLIS VÁLASZOKAT KÉREK!!!
2011. dec. 25. 10:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
Törzskönyv nélkül sajnos nem számít fajtatisztának, de persze, nyerhetsz hobbyban. Ismerősöm keverék kutyával győzött többször is kiállításon.
2011. dec. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Törzskönyvnélkül nem fajtatiszta, esetleg feltételezhetően az.

A MEOE-nél nem,de a MKSZ-nél van hobbi kategória papírnélküli kutyáknak, ott megmérettetheted magad.

Depersze ez csak játék, mivel a kutyának nincsenek papírjai, így nem is kerülhet bele championatus

2011. dec. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
24%

Nem értik meg az emberek hogy a tk nélküli kutya nem fajtatiszta mivel nincs róla papírja, lehet a kutya akármilyen díjnyertes szülők kölyke akkor sem lehet fajtatiszta tk nélkül

bár szerintem versenyeken lehet indulni vele de csak ügyességin bár ebbe nem vagyok valami nagy szakértő

2011. dec. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.tudnátok irni honlapot ahol utána tudnék nézni?
2011. dec. 25. 10:56
 5/15 A kérdező kommentje:
egyébként a kutyám innen származik: ANGEL OF BACARDI
2011. dec. 25. 10:58
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

(Ha ez tenyésztő és neked törzskönyv nélkül adott kutyát,akkor most jól lejárattad. Mivel trenyésztő nem tehet ilyet)

az MKSZ honlapján kutakodj

[link]

2011. dec. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%

Az MKSZ Magyar Kutyások Szövetsége rendezvényeire lehet nevezni törzskönyv nélküli kutyát is. Hobby osztályba tudod nevezni és ugyanaz a bíró fog leírást adni róla, mint a többi azonos fajtájúról. Több nyert kiállítás után a te kutyád is lehet Hobby Bajnok! De a pontos részleteket nem tudom!

Itt az MKSZ honlapja: [link]

2011. dec. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
NEM Ő NEM ADOTT NEKEM NEM KELLETT...EZZEL NEM JÁRATTAM LE SZERINTEM SENKIT....DENEM EZ VOLT A TÉMA...
2011. dec. 25. 11:06
 9/15 anonim ***** válasza:
88%
Egy RENDES tenyésztőt nem érdekli, hogy Neked kell-e a törzskönyv, hanem AD. Felelősséggel tartozik a kiskutyák iránt, és így bizonyíthatja, hogy Ő tényleg fajtatiszta kiskutyákat ad el. Igenis le van járatva a tenyésztő. Nem feltétlen általad, ő járatta le saját magát. Mellesleg ne kiabálj!
2011. dec. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%

Nincs olyan, hogy nem ad. A törzskönyvet kiváltani 5500 forint, az minden kutyához jár.

Ha ennél sokkal olcsóbban adta a kutyát törzskönyv nélkül, akkor vagy más alombólvolt a kutya, vagy ő eladja a törzskönyvet utána. Mindkettő csalás

2011. dec. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!