Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a kutyámat...

Hogy szoktassam le a kutyámat a harapdálásról?

Figyelt kérdés

Kis termetű, kölyök kutya. Nagyon aranyos, de ha elkezdek vele játszani mindig a kezemet harapja vagy a lábamat.

A játékaival nagyon nem is játszik már.

Valami jó ötlet?

3 hónapos Yorki.



2011. dec. 25. 16:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Igen, például nem engeded meg neki. Használd baloldalt lent a keresőt, ezer ilyen kérdés van már.
2011. dec. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Bocs, most már jobb fent van, mindegy, szóval keress rá.
2011. dec. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Miért kéne leszoktatni?Azokkal a tejfogakkal szinte meg sem érzed,az enyém is szokott harapdálni,mikor dögönyözöm.Miért mit vársz tollasozni fog veled?Kutya,neki ez a játék..
2011. dec. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Hát lehet, hogy te nem érzed meg, de látnod kéne a kezemet...

Tiszta seb az egész, és iszonyatosan fáj...

2011. dec. 25. 16:33
 5/15 anonim ***** válasza:
52%
Én rokonék csivaváját úgy szoktattam le, hogy simogattam és ha megharapott azonnal megfogtam a grabancát és leszorítottam a földre, a száját meg erősen befogtam. Ezt kb 6-7-szer kellett megismételni vele, utána már nem harapott és azóta sem, ha találkozom a kutyával.
2011. dec. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Csapj egy kicsit a pofijára és utána egy kis ideig (5-10 percig) ne foglalkozz vele.
2011. dec. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Jézusom, az a leszorítós módszer durva...

Köszönöm a válaszokat!

2011. dec. 25. 19:09
 8/15 anonim ***** válasza:
Legyél kreatív, büntesd úgy, hogy ne akarjon többet harapni. És olvass szépen utána a kutyanevelésnek, nehogy te is azzal köss ki ugyanitt pár év múlva, hogy az ágyba kakál a kutya, ha kiteszitek a lábatokat a lakásból.
2011. dec. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szorítsd meg az állkapcsát, ha megharap, és szólj rá erélyesen, hogy "Nem!" Vagy rázd meg a grabancát. Ha érzékenyebb lelkületű kutya, talán elég, ha felkelsz és szó nélkül otthagyod, mikor megharap. Az is lehet, hogy hangosan felsikítasz, élesen és röviden, hogy rájöjjön: neked ez fáj.

A kiskutyák a tejfogaikkal tényleg nagyon fájdalmasat tudnak harapni, és ami a legrosszabb, ha nem szoktatod le róla ennyi idős korában, akkor magától nem fog leszokni, és felnőtt korában is fogja csinálni, amikor már annyira nem cuki. Neki ez játék, de a kutyák egymás közt sem játszanak túl durván, épp azért, mert az anyakutya egy-egy túl erős harapás után határozottan rendbe rakja a kölykeit, és a testvérek játék közben kitapasztalják egymáson, hogy mi az, ami még nem túl fájdalmas.

2011. dec. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Akiteki ***** válasza:
64%

Komolyan nem értem az ilyen kérdést.

Odatartod a kezed neki és hagy rágja? Sok kiskutyát felneveltem már, de egyikkel sem volt ilyen gondom. Egyszerűen nem engedem meg neki. Ennyi.

2011. dec. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!