Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem késő most elkezdeni...

Nem késő most elkezdeni klikerezni? (többi lent)

Figyelt kérdés
1 éves múlt októberben a kutyusom! Golden Retriever aminek azért örülök mert az mondják erre a fajtára, hogy nagyon okos és szeret tanulni! Na most én vettem egy klikkert és azon tűnődtem, hogy mások már 3-4 hónapos korukban, már nagyban klikkereznek és hogy nem késő-e elkezdeni az én kutyámmal! Néhány parancsot már tud (ül, marad ...), de nem túl sokat! Azért ha az utcára kiszökik fütyülök és már ottis van! Félek, hogy nem fog menni, de azért megpróbálom és ha nyitva lesznek a boltok megyek és megveszem Vámosi-Nagy Nóra könyvét! de nem fog belezavarodni? mert az ült az hagyományos módszerrel tanítottam neki az szépen tudja, viszont a feksziket ... az nagyon nem! És nem tudom ... én nem jártam vele kutyaiskolába, mert ami a közelünkben van ott egy nő az oktató és elég fura, meg első nap elkezdett kioktatni! szóval nem jár kutyasuliba, de nem akarok egy olyan Einstein kutyát, csak azt hogy néhány parancsot a pacsit a feksziket meg az ilyen alap parancsokat profin tudja! előre is köszi!
2011. dec. 25. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Szia!:)


Egyáltalán nem késő!!


Ha kérdésed van, írj nyugodtan!:)

2011. dec. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%

Sosem késő klikkerezni, egy éves korában pedig még nem is teljesen felnőtt a kutya, de már nyugodtabb, mint egy szeleburdi kölyök, pont jó korban van.

Nem fog belezavarodni a kutya semmibe, csak te győzz lépést tartani vele. Ha nem tanítgattad még sokat, akkor könnyebb dolgod is lesz, ha a "hagyományos" módon klikkerezel majd, és nem csak rávezetéssel, mert nem fogja a kutya várni, hogy adj neki vezényszót. Szóval csak hajrá!

Amúgy meg ha kioktat egy szakember, akkor nem felháborodni kell, hanem végiggondolni amit mondott, és ha nem azt kéri, hogy kihegyezett szögessel cibáld végig a kutyát az utcán, akkor hallgatni rá ;)

2011. dec. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Szia!


A golden retriever egy nagyon intelligens, okos, kedves, szeretnivaló kutyafajta.


Amit te elvársz a kutyusodtól, hidd el, könnyen megtudja tanulni.

A 101 kutyatrükk c. könyvben szépen le vannak írca a trükkök és a megtanítási mód.


Menni fog!:)

2011. dec. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
egyáltalán nem késő.:) én a labradorommal 2,5-3 évesen kezdtem, de sokkal egyszerűbb vele minden:)Klikk! c. könyvet is, én ezek segítségével tanítom és nagyon szépen tudja :) ha bármi kérdésed van írj nyugodtan :)
2011. dec. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Dehogy késő. Az egyik kutyámmal 4, a másikkal 8 éves korában kezdtem klikkerezni.

Nem fog "belezavarodni", mert a klikkerrel a tanulás sokkal könnyebben megy neki. Először valami olyat taníts, amit még nem tud, (persze miután kondicionáltad a klikker alapjaira), mert akkor könnyebben felfogja a dolog lényegét. Utána majd pontosíthatsz azokon, amiket már tud.

Sok sikert! Nézz körül itt: [link]

2011. dec. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!