Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ötlet, hogyan lehet víztől...

Ötlet, hogyan lehet víztől félő kutyát megfürdetni?

Figyelt kérdés

25 kg körüli keverék. Elég erős testfelépítésű, izmos kutya, talán pitbullnak lehet hasonló ereje.

Néhány hétre én vigyázok rá. Eddig kinti kutya volt,évek óta nem volt megfürdetve, illetve nagyon hullik a szőre is. A víztől fél, de muszáj lenne megfürdetni, mert csak lakásban tudom tartani addig.

Esetleg valamilyen embernyugtatót adhatok neki, amitől bágyadtabb lesz és nem harcol majd annyira, hogy a kádba tegyük és vizet eresszünk rá?


Valakinek van tapasztalata ilyennel?


2011. dec. 25. 20:40
1 2
 1/12 anonim válasza:

Így felejtős, hacsak nem akarsz pár csinos harapással gazdagabb lenni (és egyúttal elveszteni a kutya bizalmát egy életre).

Az "embernyugtatók" nagy része kifejezetten méreg a kutyának, ennyi erővel gyorsabb, ha agyonütöd.


Vizes kefe lavórból, játéknak/simogatásnak "álcázva". Nem zárt helyen, legyen lehetősége "menekülni" a kutyának!

Festésre, lakásfelújításra készülj... :)

2011. dec. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A legtöbb kutya nem szereti, ha vizet locsolnak rá, csak tóban/folyóban szeretnek úszni.Ha felé spriccelek egy kis vizet, akkor meg eliszkol.A fürdetése attól függ, hogy mennyire van megnevelve.Ha rendesen, akkor eltűri, legfeljebb nem fog örülni neki, de mivel nem a te kutyád, kétlem, hogy hagyná magát lemosni, szerintem ne próbáld meg, mert könnyen megkaphat.Az embernyugtató pedig embereknek van kitalálva.


Fürdetni csak a gazda tud, akinek engedelmeskedik a kutya, te semmiképpen.

2011. dec. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Emberi nyugtatót semmiképpen ne adj neki. Ha mindenképpen be akarod lőni, akkor állatorvossal konzultálj előbb, de igazából humánusabb lenne kozmetikushoz vinni, ők rutinosan megoldják, vagy határozottan, de fokozatosan szoktatni a vízhez, például úgy, hogy berakod az üres kádba, kap pár falat virslit, kiveszed, ezt eljátszod vele párszor, mondjuk ha ráérsz, akkor egy-két napig naponta többször, aztán engedsz bele vizet úgy, hogy csak a lábáig érjen, úgy is kap kis kaját, aztán szép lassan eljuttok a fürdésig. Vagy egész egyszerűen megfoghatod és megfürdetheted, te vagy a főnök, nincs apelláta. Nyakörv, póráz, szájkosár, meg egy segítő, és megoldható.

A szőrhulláson persze semmilyen fürdetés nem fog segíteni, arra inkább a sűrű fésülés szokott használni.

2011. dec. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%
A kedves másodiknak meg üzenem, hogy bárki meg tud fürdetni bármilyen kutyát, jó példák erre az állatmenhelyek és a kutyakozmetikusok. Egyikük sem a gazda, mégis megoldják a feladatot.
2011. dec. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Gyakorlatilag az én kutyám, mert élete első két évében az én kutyám volt, csak költözés miatt nem tudtam hova tenni (belvárosi kis lakás) és a szüleimhez került kertes házba. De szerintem még mindig engem tekint a gazdájának.

Oltástól is retteg, alapból nem harapós, de olyankor már több állatorvost és apámat is megharapta.

Megvárják, amíg hazalátogatok és én szoktam a fejénél lenni, engem nem harap meg.


Kölyökkorában egyszer megharapott, az egyetlen eset volt, amikor bántottam, visszakézből kapott egy akkora pofont, hogy megszédült. Soha többet nem harapott meg. Szóval harapástól nem félek.


Az a gond, hogy én 48 kg vagyok, de a kutya kb olyan erős, mint én. Fizikailag nem vagyok biztos benne, hogy vissza tudom tartani, ha menni akar.

2011. dec. 25. 21:33
 6/12 A kérdező kommentje:

Embernyugatót azért kérdeztem, mert nincs itthon állatgyógyszer és ilyenkor patika se lesz. Esetleg van olyan kutyanyugtató, amit tudtok javasolni?

Hátha találok valami ügyeletet, ahol árulnak ilyet.

2011. dec. 25. 21:35
 7/12 anonim válasza:

Ne akard már leszedálni azt a szerencsétlen állatot!

Nem hülye, hanem kutya. Szép szóval többre jutsz.

2011. dec. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Na, hőssé avatom magam. Gyanútlan kutyát becsalogattuk a fürdőbe, majd a férjem felkapta és beletette a kádba. Próbált kislisszolni, de sikerült egy olyan pontot találni a nyakán/vállán, amire ha rászorítottam a tenyeremet, ellazult, engedelmes lett. Így, fél kézzel villámgyorsan végigsamponoztam, kiszedtem a bundájából két kutyára elég szőrt (asszem lefolyótisztító lesz éjszakára...) és a fején kívül mindent lecsutakoltam.


Azt nem értem, hogy alaposan átdörzsöltem a bundáját, rengeteg szőr kijött, de most, félig szárazon is hullik még.

Lehet attól, hogy most fűtött lakásban van? (fel is csavartam, hogy alaposan megszáradjon)

Számoljak azzal, hogy még jobban fogja hullatni?


Rövid, de nagyon tömött, aljszőrzetes bundája van, 10 percig eresztettem rá vizet, hogy valamennyire átnedvesedjen. Szerintem labrador is volt a felmenői között..

2011. dec. 25. 22:53
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha ilyen erősen hullik a szőre, az már gyanús...

Mennyi jött le fürdéskor? 1 marék, vagy több?

(Nekem egy marék sem szokott összegyűlni, pedig 4 kutyát fürdetek egymás után.)

Ez lehet vitaminhiány jele, de bőrbetegségéé is...

Én elvinném dokihoz a biztonság kedvéért...

Mivel etetitek?

2011. dec. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9-10 éves a kutya (menhelyi volt, kölyökkorában úgy találták, így pontos születési időt nem tudunk), de kölyökkora óta ilyen.

Akkor még "szobakutya" volt, emlékszem, hogy naponta két kutyányi szőrt porszívóztam össze.

De nem kopaszodik, sőt, baromi vastag a bundája. Tavasszal és ősszel csomókban hullik neki, utána egyenként szállnak a szálak az aljszőrzetből.

3-4 cm-es lehet, a fedőszőr keményebb, vastagabb, az aljszőrzete fehér (amúgy homokszínű a kutya) és ez az aljszőrzet hullik nagyon.


Száraztápot és konzervet kap, hetente néhányszor tojást. Nem fűszeres, nem túldolgozott emberi maradékot is kap néha. Növényi eredetű dolgokat nem hajlandó megenni, de még az édességeket sem. (Nem akarom ezzel etetni, de kíváncsiságból kínáltuk már és kiköpte :))

Van egy másik kutya a szüleimnél, egy yorki, ő simán megeszik egy egész almát.


Nem tudom, hogy lehet-e vitaminhiánya, mert tudtommal a kutya a vitaminok egy részét előállítja, az emberrel ellentétben pl C-vitamint nem kell kívülről bevinni.


Szóval 90%-ban a kajája száraztáp és konzerv keverve, illetve nem romlott, de szépséghibás húsnyesedék a hentestől. Ezt szokták megfőzni neki és amolyan kutyahúslevest készíteni belőle (néhány zöldség is bele van dobálva a vízbe, de azt kiválogatja belőle).

2011. dec. 26. 09:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!