Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fektetés újratanítása?

Fektetés újratanítása?

Figyelt kérdés

A 9 hónapos, félénk nj szuka kutyámmal járunk/jártunk az egyik Cerberos suliba, ahol ugye a fektetést leszorítással tanították. Az én kutyámnak ez sosem ment jól, nehezen is viselte. Az egyik alkalommal úgy két hete, egy kannás büntetés után, ami nem neki szólt, de ő is megijedt tőle, közvetlenül kellett behívnunk a kutyákat és dolgoznunk velük. A fektetéssel kezdtük, de a kutyám nem akart lefeküdni, nagy volt benne a stressz. Az oktató odajött hozzánk, elvette a pórázt, rálépett és erősen elkezdte felfelé húzni azt. A kutya így nyilván a földre szorult. Az oktató (nő) még rá is segített a kezével ezzel, és pár másodpercig a földre szorította, aztán elengedte. A kutyám rögtön felugrott és pánikszerűen elkezdte rángatni a pórázt. Utána már nem lehetett vele gyakorolni semmit, az oktató közelettére is pánikolni kezdett és a foglalkozás után sem mert egy ember közelébe sem menni.

Itthon sem hajlandó vezényszóra lefeküdni, inkább elmegy. Se az én, se a családom közelében nem fekszik le még spontán sem, elvonul valahova. Régebben velem aludt az ágyam mellett, már le sem fekszik a helyén.

Mit tudnék vele csinálni? Semmit nem csinál meg vezényszóra, még inkább fél, én meg nem akarom erőltetni, mert tartok attól, hogy csak még rosszabb lesz.

Félreértés ne essék, nem akarok rosszat mondani a Cerbiről vagy az oktatónkról, mert sokat segítenek másoknak, ezt én is láttam már nem egyszer, de én nem merek visszamenni oda. Minden tanácsot örömmle fogadok!


2011. dec. 25. 23:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

OFF


Gratulálok a "remek" oktatáshoz a kutyasulinak...

És ezért még pénzt is kérnek...

2011. dec. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem voltam ennek a módszernek a híve. Olyat párszor nekem is kellett csinálnom, hogy ha másodikra sem feküdt le, akkor egy kicsit lenyomtam, de még véletlenül sem erősen (csak határozottan), és ha megcsinálta, utána azonnal jutalmaztam, hogy szeresse megcsinálni az utasításaimat.


A Cerberost csak hallásból ismerem, de ez elég nagy csalódás velük kapcsolatban.

2011. dec. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha ez igaz, akkor soha többet nem ajánlom őket senkinek! Azt hittem a honlapjuk alapján, hogy ennél azért modernebb módszerrel dolgoznak! A helyedben én sem mennék vissza. Ez Budapesten, Kecskeméten vagy Szegeden volt? Én először olyan kutyaiskolába jártam, ahol jutalomfalatos megvezetéses módszerrel tanítottak mindent, de ebbe is belefásult a kutyám és szerencsére időben váltottam. Ha még le is kellett volna nyomkodni szerencsétlent, akkor az lett volna neki a vég. Nem állítom, hogy nincs olyan kutya, amelyiket lehet így is tanítani, de ezekszerint a tied se tartozik ezen kevesek közé. Szerintem egy ideig most hanyagold az ilyen jellegű engedelmes feladatokat, kezdj el vele klikkerezni, taníts meg neki pár trükköt és miután ráérez a kutya annak az "ízére", tanítsd meg neki klikkerrel az engedelmes feladatokat újból, és egy másik vezényszót köss hozzájuk! Mondjuk magyar helyett angol parancsokat. Legelőször viszont egy stabil szemontaktust alakíts ki a klikkerrel! Én valószínűleg így csinálnám. De a lényeg, hogy semmiféle kényszert ne alkalmazz a tanítás során, hogy visszanyerd a kutyád együttműködési kedvét!
2011. dec. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer kaptam egy fiatal, növendék német juhászt. Ha fekvésre akartam rábírni, abban a pillanatban, ahogy a mellkasa a földhöz ért, már fordult a hátára, égnek a négy lába. És nem vidámságból tette, az látszott rajta. Nála úgy kezdtem, hogy amikor megláttam, hogy fekszik éppen, odamentem, rádicsértem és kapott egy jutalomfalatot. Ezt naponta többször megtettem. De mindig csak egyszer.

Idővel már mondtam dicséretkor, hogy okos, fekszik.

Aztán elértem, hogy lassan a fekvő kutyán végig tudtam húzni a kezemet a fejétől a hátán keresztül. Amikor úgy éreztem ,léphetünk, a vacsora előtt kapta a vezényszót, fekszik! Azonnal le az edény és annyi. Amikor már ment a vacsis fekvés, jött a jutalomfalatos fektetés ülésből. Nem volt rövid idő, de a vége az lett, hogy megtanulta vezényszóra a fekvést gyorsra és előírásszerűen.

Ez nálam ment így. Nem biztos, hogy Neked beválik, de azért ez is egy ötlet.

2011. dec. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Remélhetőleg a klikker tényleg segít majd.
2011. dec. 25. 23:53
 6/13 A kérdező kommentje:
Valószínűleg másik iskolába fogunk átmenni, ahol tudnak majd segíteni. Egyébként is kell terápia. Kutyákkal jól kijön, de az emberektől tart. Köszönöm a válaszokat! :) Azt hiszem, most hagyok még neki pár hetet, aztán mindenképp kipróbálom a tanácsokat.
2011. dec. 25. 23:56
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha klikkeres iskolába mész át, akkor visszavonom az előbb írtakat, inkább ne kezdj el vele otthon klikkerezni, várd meg, amíg az iskolában megtanítják neked a helyes klikker használatot! Akkor tényleg "pihentesd" a kutyát pár hétig, amíg elkezdődik az új iskolában a tanfolyam! Ha Budapesti vagy, akkor több isklából is választhatsz.
2011. dec. 26. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

Remélem ezt a kérdést elolvassák azok is, akik az egekbe magasztalják a kutyaiskolákat.


Kérdező: Sehol nem látom nálad a jutalomfalat szót... Ugye ez nem azt jelenti, hogy nem is tudtok a pozitív megerősítésről???

Mi mindent pozitív megerősítéssel tanulunk a kutyusommal, SOHA NINCS BÜNTETÉS AZÉRT MERT VALAMIT NEM JÓL CSINÁL MEG!

Igaz, ő mindig nagyon hamar rájön a feladat nyitjára.:)


Nem tudom milyen a kapcsolatot a kutyusoddal. Így konkrét tanácsot se nagyon tudok adni. Próbáld meg visszaszerezni a szeretét, bizalmát. Ezt jutalomfalattal, kedvességgel, sok törődéssel, szeretettel tudod elérni.


Egyébként, hogy ezek után te meg vagy elégedve a kutyasulival, a te dolgod, de akkor fogadd el, ha így reagál a kutyád.

2011. dec. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ja látom, hogy sulit fogtok váltani.


Most szívesen mondanám, hogy ajánlok neked kutyasulit, én budapesti vagyok, de mi a sokak áltaé legjobbnak tartott, klikkeres suliba jártunk, háááááááát..

Nemrossz, csak az én kutyám nem tanult ott semmit. Jó, ez egy pozitív dolog, mert ő már rengeteg mindent tudott, mikor mentünk, viszont egy dolgot itthon nehezen tudtam megértetni vele. Örültem volna, ha ezt megtudjuk tanulni a kutyasuliban. Hát nem segítettek benne. "Csináld így meg úgy!" Úgy csináltam... Mikor ez nem működött a kutyusomnál,akkor oda se jött az oktató. És az ő áraik mellett ez azért felháborító.


Az a baj, hogy van egy bevált módszerük és elvárják, hogy minden kutyusnál működjön. Ha nem működik, akkor viszont megáll a tudományuk.

2011. dec. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Klikkersebe akarok átmenni, mert szimpatikus, amiket látok videókon és képeken és amiket írnak. Már ajánlották nekem azt is többen. Egy próbát megér. Ahogy láttam, van egy suli nem annyira messze tőlünk.

A Cerbiben is van jutalmazás, csak a tanítás az, ami nálunk kritikus mindig. Sajnos nem is élvezi a kutyám.

Köszönöm a válaszokat!

2011. dec. 26. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!