Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire terrier kiskutyánál...

Yorkshire terrier kiskutyánál ha a szemébe lóg a szőr azt kivághatjuk?

Figyelt kérdés
2011. dec. 26. 10:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze hogy kivághatjátok....valamelyik kitalálta hogy a pulinak se szabad a szeménél levágni...h.lyeség mert 16 éven át mindig levágtuk neki és nem vakult meg csak utána már az öregség miatt hályog lett a szemén..de az öregedés miatt volt ,,,,nyugodtan levághatod! :)
2011. dec. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az orrán lévő szőrt? Igen, a kutyakozmetikusok alapesetben ki szokták vágni. De szerintem sokkal jobb, ha meg van növesztve annyira, hogy le lehessen fésülni, és akkor ugyanúgy nem zavarja. Ha kivágatod ott a szőrt, akkor azt 3-4 hetente újra kell nyírni, mert ha nő, akkor fogja csak igazán zavarni.

Ha a fején lévő szőrre gondolsz, azt le lehet vágatni, de az is elég gyorsan visszanő, és le fog lógni.


Ilyen egy megnyírt szőr:

[link]


És ilyen egy hosszúra hagyott:

[link]


Szerintem hosszú szőrrel igazán szépek, de ez már ízlés dolga:)

2011. dec. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem jó a link, nem látni a képeket....
2011. dec. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem is hagyd meg, míg megnő. Akkor tudsz belőle copfot csinálni, vagy oldalra fésülni, ahogy előttem is írták.
2011. dec. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%

Én biztos hogy igazítanék rajta egy kicsit, de csak annyira, hogy megmaradjon a yorkis kinézete.

Amúgy a pulinak ha minden kötél szakad ki lehet vágni a szőrt a szeménél, de nem jó. Nekem pulijaim vannak, van nyirt is, és zsinóros is, de a zsinóros jobban tetszik, és egyrészt aminek vágott a szőre, azon látszik, hogy nem érzi jol magát de izlés dolga

2011. dec. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!