Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Berni vagy német juhász?

Berni vagy német juhász?

Figyelt kérdés
Én egy 13 éves lány vagyok eddig volt egy keverék kutyánk,és nem tudok dönteni bernit vagy a német juhászt válasszam!A barátnőinkel mennénk hosszú sétára velük elég tapasztalt gazdi vagyok,sokat foglalkoznék vele, sőt ha lehetőség lenne akkor kutyaiskolába is vinném.Szerintettek melyik kutyát válasszam??

2011. dec. 26. 21:37
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
A német juhász keményebb kezet igényel mint egy berni pásztor..nekünk a családban eddig 5 berni volt most pedig 2 van :)) Imásom Őket,szinte nem kellett őket tanítani,mindent értenek egy szóra..de lehet csak mi vagyunk ilyen szerencsések,hogy ilyen kutyákat fogtunk ki :)) A szőrük ápolást igényel,elég makacs kutyák,ha valamit nem akarnak megcsinálni,akkor nem fogja az istenért sem..mondjuk a kanunk a túrórudiért mindent megtesz :)) Nagyon emberközpontú kutyák,olyanok mint a mágnesek..állandóan az ember nyakán vannak,imádnak a lábakon ülni..ez olyan tipikus cselekedet,akit ismerek/ismertem bernit mindegyik ezt csinálta..:)) Rendes helyről kell vennetek,mert hajlamosak a csípő betegségekre(diszplázia)..soha nem fognak majd betörőt fogni,de jeleznek,én annyit mondok a kannak mikor roma emberek mennek el a ház előtt,hogy "nézd meg ki az" és rohan oda ugatva..:)) Bármi kérdésed van kérdezz :)) A német juhászokról sajnos nincs tapasztalatom :)
2011. dec. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Hát az apukámnak régen németjuhászai voltak neki jó tapasztalatai vannak róla, de én most a berni felé húszódok mert azt mondták a németjuhászok más kutyával agresszívak én pedig ,ha sétálni vinném akkor legalább egy kutya lenne körülöttünk!
2011. dec. 26. 21:59
 3/30 A kérdező kommentje:
Ha MÉG TUD VKI TAPASZTALATOT LÉTSZIVES ÍRJATOK!!
2011. dec. 26. 21:59
 4/30 anonim ***** válasza:
Nevelés kérdése az egész..egy berni is tud agresszív lenni,ha nem megfelelően szocializálod..:))
2011. dec. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
az első kominak köszönöm nagyon hasznos volt,de ha még vki tud vmit az létszíves írjon
2011. dec. 26. 22:00
 6/30 anonim ***** válasza:
14 éves lány vagyok és nekem németjuhászom van sőt még a barátnőimnek is :) nagyon okoskutyák és az hülyeség hogy agressziv más kutyákkal mert én hordom kutyasuliba és ott csak németjuhászok vannak és mindig elkell engedni hogy szaladgáljanak jó tartják egymástol a kellő távolságot de még egymásnak soha nem ugrottak.De engem olyanszinten szeret a kutyám hogy minden hova követ meg "minden kivánságomat lesi". ÉN NAGYON TUDOM AJÁNLANI A NÉMETJUHÁSZT :)
2011. dec. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
ja és még az előzőhoz ha megtanulja kicsi korában hogy ne húzzon a pórázon akkor töbet nem fog.nekem is igy volt egyszer kétszer jól megrángattam és tanult belőlle most már nem húz meg rá se hederít a kutyákra.:) és még olyat is szokott hogy időnként visszanéz minta azt gondolná hogy megvagy még :)
2011. dec. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
71%

Ez most kérdés?? Még jó hogy német juhász. Én csak azt ismerem el kutyának. A többi mint túltenyésztett fajta! :)


És neked is ezt ajánlom, ugyan is nem csak (ezerszer) intelligensebb de sokkal hűségesebb kezesebb társ, mint a berni pásztor. És ha ajánlhatom, akkor vegyél Ó német juhászt. :)

2011. dec. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Dehogy agressziv nagyon jó kutya

nézd ezt: [link]

2011. dec. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Hessza: Gondolom bernid életedben nem volt,azért mert a német juhászt szereted,attól még nm kell lebecsülni a bernit..én sem ócsároltam a német juhászokat..
2011. dec. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!