Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáim híznának, ha Acana...

Kutyáim híznának, ha Acana Adult Dogról Sport & Agilityre váltanék?

Figyelt kérdés
Eddig Friskiest kaptak, de úgy fél éve Acanára váltottam és azóta elég soványak. Az előírt mennyiségnél többet kapnak kb. 50 grammal. Beaglek, és azok állítólag könnyen elhíznak. Tudom, hogy erősödni kellene nekik nem hízni, de azért nem kellene ilyen soványnak lenniük. És elég erősek.
2009. máj. 20. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A magasabb energia tartalmú táptól hízni fognak. Vigyázni kell a súlyukra, de ha eleget mozognak akkor nem hinném, hogy elhíznának.
2009. máj. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az elhízás ellen még tudnék mit tenni.

És ebből mennyit adjak? Most a 10 kilós kap 150 g-ot a 115 helyett és mégis sovány. A S. & A.-ből a 10 kilósnak 90 g.-ot írnak. Akkor mennyit adjak? Vagy először adjak normál adagot és ha nem híznak akkor többet?

2009. máj. 20. 14:29
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
EVELINKE:D:D:D:D
2009. máj. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de nem férgesek? Akkor soványak általában...
2009. máj. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Én nem szoktam ebből ekkora gondot csinálni. Adok a kutyának valamennyit, és ha látom, hogy dagad, akkor lejjebb veszek az adagjából. Ha kicsit sovibb, akkor visszaemelek kicsit, és előbb-utóbb belövöm az optimális mennyiséget.

Az is meglehet aztán, hogy pont az Acana nem fekszik nekik (mármint a szervezetüknek), próbálj ki valami más jó minőségű tápot. Nincs baj az Acanával, csak talán nem kompatibilis a kutyáiddal :)

2009. máj. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a 17:43-assal, én sem csinálok ebből akkora ügyet. Ha látom, hogy hízik, visszaveszek, ha látom, hogy fogy, kicsit növelem. Lehet benne valami, hogy az Acana nem fekszik nekik. Ha soványak, főzz nekik heti 1-2-3 alkalommal a száraztáp mellé húst, zöldséget, lehet, nem tudnak jó arányban felszívódni a tápanyagok. Bab, kukorica, káposzta, hagyma, gomba, krumpli, csoki, csöves csont (csirkeláb, -szárny, pulyka) -ezeket került a házikosztok közül.

Mikor féreghajtottál utoljára?

2009. máj. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

És esetleg melyik másikat ajánlanátok, ami hasonló jó, és az ára is hasonló? Majd csinálok ma képet róluk és felteszem.

Nem hiszem, hogy férgesek, mert 1 hónapja és 2 hete is lettek féregtelenítve. Az ismétlő oltást tegnap kapták meg és ahhoz is adtak féreghajtót. Beadom nekik, mert más fajta és hátha jó más fajta férgek ellen is. De nem tesz kárt benn a túl sok féregtelenítés? Vagy épp azért fogytak? Valamit láttam a székletükbe. Hosszú volt, de szerintem csak fű, mert sokat legelnek.

És igen Evelin vagyok, megint. De ez másoknak miért volt 60%-ban hasznos? Nekem kicsit se az, ezért ha nem bánod leszavazlak, (ha bánod akkor is). De legközelebb, majd aláírom a kérdéshez a nevem. Akkor legalább nem kell írnod, vagy talán jut időd a válaszra is.

2009. máj. 20. 18:22
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A székletben lévő hosszú fehér "izé" a féreg. Féreghajtás után figyelni kell a székletet, és ha volt benne akkor két hét elteltével kell megismételni a kezelést. A tápra rá van írva az hogy mennyit kell nekik adni, kezdj azzal az adaggal. Negyedévente szuktunk féregteleníteni.
2009. máj. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
De rendesen van féregtelenítve mind 2. És ha férges, akkor a hasának nem hordó szerűnek kell lenni? Vagy ez csak a kiskutyáknál van? Azért tegnap még beadtam nekik még 1 féreghajtót. Ez más fajta.
2009. máj. 21. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!