Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le erről?

Hogyan szoktassam le erről?

Figyelt kérdés
Van egy keverék kopó kutyám, 2 éves lessz. Sajnos van egy olyan szokása,hogy ahogy alkalma nyílik rá, kinyilik a kapú akkor egyből fut és nem halgat rám, fut egyenesen a stadionba,ahol van 3 kutya és mindig ott találom meg.Viszont amikor kimegyek vele és elengedem akkor szó nélkül visszajön és nem is kell vele ordibáljak,de amikor kutya van a közelébe akkor már nem is fogalkozik velem.Hogyan szoktathatnám le erről? Már kipróbáltam a büntetést, nem vittm sétálni, avgy nem játszodtam vele, de semmit nem ért. Segítsetej légyszi :( Ja és még valami, amikor sétálunk és meglát egy kutyát akkor már egyből ugat és morog rá. Hogyan szoktassam le erről is?
2011. dec. 27. 19:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%

Ha kiszökik akkor , szerintem nincs lemozgatna menni akar.

Leszoktatni nem tudod , mert ahogy olvastam a bünti nem használ. Akkor pedig több időt tölts vele , és vidd le több ideig.

Ha morog és vicsorog egy kutyára , akkor nyilván nincs szocializálva.

2011. dec. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Minden nap kiviszem sétálni. És szocializálni meg hogyan tudnám?
2011. dec. 27. 20:10
 3/13 A kérdező kommentje:
Akkor felteszem másképp a kérdést, hogyan szoktassam meg arra,hogy,ha hívom visszajöjjön és ne fusson eszeveszetten ?
2011. dec. 27. 20:14
 4/13 Akiteki ***** válasza:

Kutyaiskolában tanítják a behívást.

A kaput meg úgy nyisd ki, hogy ne tudjon kimenni. Vagy tanítsd meg, hogy üljön le a kaputól messze, amíg kimentek, vagy egy egyszerűbb módszer: Mielőtt kilépnél a kapun, rúgj hátra egyet, mint a lovak.

2011. dec. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
én a saját kutyámat úgy szoktattam le arról hogy megugasson másik kutyát, hogy kivittem pórázon sétálni oda, ahol tudom hogy sok kutyát szoktak sétáltatni, és amikor meglátott egy másik kutyát és morogni, ugatni kezdett akkor az egyik oldalára léptem ( mindig arra amerről a másik kutya volt) eltakartam a kezemmel a fejét és jutalo0 falatot adtam neki. Kicsit fárasztó volt de kb 2 hét alatt megtanulta és azóta nem morog :)
2011. dec. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Voltunk már iskolában, és nagyon jól tudja a parancsokat, fekszik, ül, marad és még a kertünkben felállított akadálypályán is ügyesen végig megy. A kert óriási bőven van helye mozogni és a másik kutyánkal, ő egy németjuhász rengeteget játszanak + nap 1-2 óra séta, viszont van amikor nincs elengedve,mert félek,hogy esetleg nem jönne vissza. Májusban fogjunk ivartalanítani,(kan kutya) és akkor remélem,hogy jobban szociál amjd más kutyákkal, és köszön a tippet mindenképp kipróbálom :)
2011. dec. 27. 20:26
 7/13 Akiteki ***** válasza:
Nem akadálypályát kell neki állítani, hanem a behívást megtanítani. Nem csak emiatt a legfontosabb, amit egy kutyának tudnia kell. Minden más mellőzhető, de a biztos behívás életmentő is lehet.
2011. dec. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Idáig nem volt baj a behívással, most kb 2 hónapja van ez a gond..
2011. dec. 27. 21:03
 9/13 Akiteki ***** válasza:
Gyakorolni kellene vele, felfrissíteni a tudását, mert valamiért elkanászodott.
2011. dec. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat, remélem használni fognak :)
2011. dec. 27. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!