Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom a kutyát úgy...

Hogyan tudom a kutyát úgy nevelni, hogy mindig visszajöjjön illetve jobban figyeljen rám?

Figyelt kérdés
Egy idén 2-éves wells terrierről van szó már a tavalyi szezonban is vadászott akkor nem is veszett el. Idén eddig majdnem mindig elveszett. Hogyan lehet megnevelni hogy ne vesszen el,ne legyen örökmozgó,fusson a vad után de jöjjön vissza,a figyelem az emberre terelődjön, mert sokszor hiába szólók rá elmegy mellettem mintha meg sem hallotta volna, nagyon önfejű. Tudnátok nevelési módszereket trükköket, technikákat adni. Ezenkívül van még egy fajtiszta erdélyi kopónk 3 éves nagyon jó kutya könnyen tanul de mivel kopó ezért sokszor nagyon messze üldözi a vadat és emiatt elveszik hogy lehet megnevelni úgy, hogy nem mennyen a vaddal sokáig.
2011. dec. 27. 21:04
1 2 3
 1/22 Marcsi-lb válasza:
67%
Foglalkozz vele sokat! Szinte kölyök kutya még! Olyan 4 éves kora után elhagyja ezt a szokását! Úgymond benő a feje lágya! De ha nagyon akarod akkor telekontaktal tudod megnevelni! Már ha nem vagy ennek a módszernek elenne!
2011. dec. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%
Ha nagyon kritikusnak érzed ezt, akkor tanácsolnám, hogy menj el egy olyan suliba a kutyáiddal, ahol ezzel komolyan foglalkoznak. Itt elsősorban a rangsorral van gond, ezen kellene változtatni, mert ha te vagy a főnök, akkor nincs olyan, hogy nem jön/jönnek vissza. Sok sikert!
2011. dec. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Vadász kutyákkal foglalkozó iskolába kell menned. Mivel nem ismered a módszereket, nem is tudod jól megtanítani a kutyákat.

Egy visszahívhatatlan , elszaladó kutyát éles vadászat közelébe sem szabadna engedni.

2011. dec. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
58%

Meg kell tanítanod, hogy tiszteljen és falkavezér legyél. Ezt tanítani nem lehet. Tisztelet kell hozzá. Mi a 6 hetes kutyánkat sétáltattuk póráz nélkül és mindenki nézett mindent, hogy, hogy merjük. És a válasz: Ha akar úgy is velünk marad, ha elég fontosak vagyunk neki.

Téged valószínű nem tisztel eléggé hogy visszajöjjön neked. Határozottan és erélyesen kell rászólni. Nem csak úgy utána kiabálgatni, aztán körül nézni ki látta és ki nem! Nagyon fontos, hogy következetes legyél vele. Ez a minimum, hogy a kutya visszajöjjön neked.


De ha már így állunk. Gyakorold hosszú pórázon és hívd vissza, és dicsérd meg. Mindig legyen következménye a dolgoknak mert különben le se leszel kakkantva. Az a baj, hogy ezt sokkal korábban kellett volna megkérdezned, mert most már szívhatod a levét. Az örök mozgóság, fajtatulajdonság, vagy benne van mint tulajdonság. Ez ilyen. A többi tisztelet kérdése,a mit viszont neked kell megszerezned, és nem két nap lesz, pláne egy felnőtt kutyánál.

2011. dec. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Na igen, a rangsor és a tekintély mindennél fontosabb, amúgy meg annyira speciális dolog a vadászat, hogy itt szerintem keveseknek van ilyen irányú gyakorlata. A többi vadász, aki kutyával van nem tud segíteni? Kérdezd meg őket, hogy hol és hogyan képezték ki a kutyáikat! Konkrét tekintély növelő nevelési módszereket pedig kutyaiskolában tanulhatsz.
2011. dec. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Marcsi-lb válasza:
eddig én 4kutyát tanítottam be vadászatra, most nevelem az 5. kutyámat! ha gondolod priviben segítek, de így szabadon nem mert amúgy is túl sok az okos!
2011. dec. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez engem is érdekelne, mert nálunk is van gond nyulak/őzek esetén. Ha a közelemben van a fenevadam, nem gond, le tudom állítani de ha 20-30 m-re van, akkor várhatok egy jó órát is, mire visszajön. Szóval ha nekem is tudsz tanácsot adni, azt nagyon megköszönném (nem okoskodnék:) )
2011. dec. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Hát volt már jópár jagd terrierünk meg foxink is azokból 1-2 sikerült kinevelni csak vagy lelőtték vagy a vaddisznó szabta szét. Eddig a mostani 3-éves kopónk a legjobb ha el is veszik nagyon könnyű megtalálni mert mindig a kiindulási helyre megy vissza vagy hang és szag alapján visszatalál. A kopónak a tavayli éve volt pont ugyan ilyen elszökős lekopogom az idei szezonban még nem ment el .
2011. dec. 27. 22:29
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem. A vadászok szökős, kezelhetetlen, neveletlen kutyákat visznek ki terepre éles vadászatra, majd pedig le is lövöldözik egymás kutyáit? Vagy mi van???
2011. dec. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Marcsi-lb válasza:
Jesszusom! Hogy micsod
2011. dec. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!