Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A boxerrel kapcsolatba lennéne...

A boxerrel kapcsolatba lennének kérdéseim. És, hogy sok gondot okoz-e 1 panelba?

Figyelt kérdés
Az a helyzet ,hogy szeretnék 1 boxert. A bökkenő az ,hogy panelba lakok. De már csak pár hónapig. Azonban én most szeretnék egyet :) Lenne pár kérdésem :D Mindenképpen egy kicsit szeretnék , amit én nevelek föl. Sétáltatással nem lenne gond tudnák vele naponta eleget sétálni,játszani. Tudom ,hogy a boxer mozgásigényes. A FŐ KÉRDÉSEM az lenne ,hogy amíg kicsi tényleg szétszedi a dolgokat? Vagy 1 olyan 3-4 hónapos még bekakilhat? Annyit kérek ,hogy azt ne mondjátok ,hogy várjam ki ezt a pár hónapot :) Köszönöm!
2011. dec. 27. 23:49
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Hát sajnálom,de tényleg kivárhatnád...ha eddig kibírtad ezután is kibírnád....és igen 3-4 hónaposan még bekakilhat..de ez változó..nekünk 2 kutyánk van 5 hónaposan lettek szobatiszták.Az meg ,hogy mit szed szét vagy mit szedhet szét csak rajtad múlik.
2011. dec. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Felesleges várni. Jobb is, ha a lakásban van veled, semmi baja nem lesz a panelban. Eleinte be fog pisilni és kakilni, dehát te akasrsz kiskutyát! :) Ha magánházban laknál, akkor is azt mondanám, hogy legalább fél éves koráig lakjon bent veled a kutya!
2011. dec. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell várni,mert amikor a kutya még pici akkor nem olyan nagy a mozgásigénye, szerintem nyugodtan elválahatod és amire kiköltöztök arra taníthatod így nem lessz baj vele. :)
2011. dec. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egy kölyökkutya még az ideje nagyrészét alvással tölti. Én is azt vallom, hogy legyen az akár kaukázusi medveölő, a kutyánal fél éves koráig bent, a gazda mellett van a helye. Ha jól szoktatod, 3-4 hónaposan már kizárólag csak rajtad múlik, hogy bepisil-e, ha elég gyakran le tudod vinni, és kiismered a jelzéseit, mindig időben leviszed, akkor nem fog. PErsze balesetek mindig előfordulnak, de az is jellemzően a gazda figyelmetlenségének köszönhető.


Egy kölyökkutya kíváncsi, és mivel nincs keze, jellemzően a szájába veszi a dolgokat. Érdemes elpakolni a dolgokat előle, és kutyabiztossá tenni a lakást, de mindig becsúszhat baleset. Ha nagyon sokat foglalkozol vele, és annyira lefárasztod, hogy otthon már csak aludni legyen kedve, akkor kisebb a balesetveszély, de egy kölyöknél mindig előfordulnak károk, ezzel számolni kell.

2011. dec. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát egy ilyen pici bizony szét fog szedni dolgokat, ez ellen nem tehetsz.. :) Dehát minden kölyök ilyen. Főleg a fogváltáskor.
2011. dec. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 szszszigazi ***** válasza:
Semmi szükség várni.. :) Én rengeteg Boxer gazdit ismerek akik panelban tartják őket és semmi gond,mert kellően foglalkoznak velük,kielégítik a mozgásigényüket.. :) Ha pedig nemsokára költözöl el akkor meg mindegy,nem!? :D 3-4 hónaposan még elég valószínű,hogy nem lesz szobatiszta,de ez természetes.
2011. dec. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat és még lenne 2 mellékes kérdésem.

1. Ha jól tudom a boxer mivel rövidszőrű kutya nem hullajtja a szőrét annyira , ugye?

2.A fogváltál mennyi ideig tart és ilyenkor ,hogy segítsek neki, vagy ,hogy fogom ezt észrevenni? Mégegyszer köszönöm az eddigi válaszokat.

2011. dec. 30. 02:35
 8/10 anonim ***** válasza:

1. Ez egy közkeletű tévedés. A rövidszőrű kutyák szőre sokkal jobban hullik, a hosszú szőr ugyanis összegubancolódik, és nem esnek ki annyira az elhalt szálak, vagy ha igen, akkor is csomóban, amit felemelsz és a kukába dobsz. A rövid szőr mindenhova beszúródik, és szörnyű porszívózni, ráadásul a lakásban tartott kutya folyamatosan vedlik egész évben.

2. 3-4 hónapos kora körül látni fogad, hogy sokat rágcsál, meg hogy lazulnak ki a fogai, mozognak, egy-egy hiányzik. Átvészelni némi anyagi veszteséggel, meg sok időráfordítással fogod.

2011. dec. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nekem is boxerem van, 60m2-es lakásban. már lassan 3 éves és semmi gond nincs belőle, hogy nem a kertben él. kb napi 3-4szer viszem el sétálni, de ebből csak egy igazán hosszú (1óra) sokat segít a lefárasztásában, ha találsz neki olyan kutya pajtást aki szintén olyan játékos lesz mint ő. mert a boxer nagyon játékos.


ez az első kutyám, úgyh csak saját tapasztalatot tudok írni, de pár hét alatt megtanulta a szobatisztaságot, persze tapasztaltabb gazdiknak szerintem ez gyorsabban is menni fog.


kb fél éves koráig eléggé körberágta a lakást, ez ellen nem tudtam mit csinálni, de ez nem jelenti, hogy neked sem sikerulhet!


Még azt szeretném megjegyezni, hogy nem tudom hány éves vagy, de fontos, hogy ne hagyjon alább a lelkesedésed, mert ha nem viszed eleget sétálni, futkározni akkor nagyon a fejedre tud nőni. illetve én gyerekkorától azt a szabályt vezettem be, hogy a lakásban nem játszhat, max csak ha én kezdeményezek (bent ritkán teszem) mert amikor felnő és 30-40kg lesz akkor már nagyon zavaró tud lenni, ha a szűk szobákban rájön az ugrálhatnék.


sok oromet kivanok a kiskutyádhoz!


u.i.: bocs ha hosszu lett, de majd meglátod a boxerrol sosem lehet eleget mesélni

2012. jan. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nekem és ő lesz az első :)

Nagyon köszönöm a tanácsot ezt is és az eddigieket is ! :)

A lelkesedésem biztos ,hogy megmarad ...ezt garantálom :)

Ha valakinek van még valamiféle tanácsa akkor kérem írjon!

Köszönöm :)

2012. jan. 18. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!