Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb kennel?...

Melyik a legjobb kennel? Ennyi elég lesz egy kiállítási kutyára?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy Yorki tenyészetekből az Of New Deal kennel a legjobb. Én kiállítási ill. továbbtenyésztési céllal szeretnék majd tőlük Yorkit venni. Én olyan 140-150.000Ft ot gondoltam érte maximum.

Ennyiből kijön?



2011. dec. 28. 11:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Hát Katalinéknál hobbyra 100 ezer egy kölyök..akkor gondolj bele mennyi lenne kiállításra szerintem súrolja a 200 ezer határát..:)
2011. dec. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Hát mondjuk tényleg húzós de azt már olvasta valahol hogy tenyésztésre 150.000Ft de gondolom hogy kiállításra valamivel több. Meg nekem mind a 2 céllal kéne....
2011. dec. 28. 11:25
 3/20 A kérdező kommentje:
Még amúgy nem most kéne a kutya csak jó pár év múlva.
2011. dec. 28. 11:27
 4/20 anonim ***** válasza:
Hát igen elég drágák..de szerintem megéri..ők szép küllemű,kiegyensúlyozott kutyákat tenyésztenek..:)) Mindkettő célra szerintem a 200 ezer az ideális..vagyis ismerősömnek hobby-ra 100-120 ezer forintot mondott..de gondolom ez az adott alom minőségétől is függ..tehát ha egy olyan adottságokkal rendelkező kannal történik a fedezés,aki mondjuk interchampion..akkor kiállításra nem fogja odaadni 150 ezer forintért,ha a kölyök egy ígéretes kutya..:)
2011. dec. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
47%
A tenyésztési és a kiállítási cél ugyanaz. A kiállítás ugyanis a kutya tenyészértékét méri. (Elméletileg, a gyakorlat persze távol áll ettől.) Persze attól, hogy egy kutya sikeres a kiállításokon, nem feltétlen kötelező tenyésztésbe vonni, van aki csak szórakozásból csinálja.
2011. dec. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Hát ez is igaz. Bár azt tudom hogy tőle ha kiállításra kell a kutya vagy tenyésztésre akkor olyan 7-8 hónapos kora körül adja oda hogy már látszódjon hogy milyen a kutya valójában. Mármint hogy tényleg jó lesz-e.
2011. dec. 28. 11:31
 7/20 anonim ***** válasza:
kiállításra odaadja akár 2-3 hónaposan is..tenyésztés az más tészta..az az igazság,hogy Kati nagyon megválogatja kinek ad el tenyésztésre kutyát..mondta egyszer,hogy szukát nem szívesen ad el Magyarországra..csak külföldre..természetesen hobbyra ad el szukát,de akkor ivartalanítani kell..:)
2011. dec. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Értem. Hát a temnyésztési cél még nem 100%-ék de a kiállítás valószínűleg az.
2011. dec. 28. 11:35
 9/20 anonim ***** válasza:
Ennél a kennelnél szerintem nem. És még a tenyésztőt is meg kell majd győznöd, hogy jó helyen lesz nálad, nem szaporítani akarod. Szerintem várólista is van nála (ilyen kaliberű tenyésztőnél mindig szokott), így a maradékot lesz időd összeszedni majd.
2011. dec. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Hát ha várni kéne nem lenne nagy gond. A mostani Tacsimra is 2 évet vártam.


De én nem úgy szeretném a kutyát se hogy ha adni is kutyát akkor megyek kifizetem s viszem. Minden képpen mivel ennyit adok egy kutyáért ha a tenyésztő bel egyezzik persze jöhet ő is de leviszem a saját kölcségmen persze egy alapos állatorvosi kivizsgálásra.

Ahol voltunk elősször Tacsi tenyésztőnél az nem hagyta szóval ott is hagytunk de ahonnan a mostani kutyám van az nem zárkózott el tőle de egy nagyon egészséges kutya. Nemsokára 6 éves lesz....

2011. dec. 28. 11:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!