Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehetne csinálni a két...

Mit lehetne csinálni a két kan kutyával?

Figyelt kérdés
Na szóval. Van egy Németjuhász kutyánk aki már 7 éves.. Viszont kb 1,5 éve betörtek vagy 3X és annyit csinált,hogy ugatott.. Szóval már ismerték,hogy nem harapós a kutya.. Ezért vettünk egy Kaukázusit( Németjuhász elött is Kaukázusink volt..És nagyon szerettük, ő mindig megvédett minket stb..) Viszont mostmár megnőtt a Kaukázusi és eléggé sokat veszekednek(gyakorlatilag a Kaukázusi a földre tiporja stb..De a Németjuhász folyamatosan morog rá,Kaukázusi meg játszana vele a Németjuhász meg megharapja és jön a verekedés.. Havonta kb 1-2 szer kapnak össze ,de akkor nagyon..) És az lenne a kérdésem,hogy az ivartalanítás megoldaná ezt a veszekedés ügyet?? Vagy esetleg valaki valami mást tudna ajánlani??(Ilyen elaltatásos dolog szóba se jöhet,mert mind2 kutyát imádjuk!!)
2011. dec. 28. 16:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Dominancia..gy alakítják ha jól tudom a rangsort a falkában..ivartalanítás segítene :)
2011. dec. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
gy=így
2011. dec. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Rendezd a rangsort a nj kutyáddal, hogy tudja, te vagy a főnök és neki tilos verekednie.
2011. dec. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
De a gazda és a kutyák közt nem írt semmiféle bajt,csak a két kutya között..tehát a német juhász így adja a kau tudtára,hogy ki a főnök! Ezért jó lenne mind a kettőt ivartalanítani,és akkor ilyen probléma nem fog többé fenn állni..:)
2011. dec. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, de ha tényleg a gazda a főnök, akkor ő kvázi megtilthatja, hogy a falkán belül bármi verekedés legyen. Ezt amúgy szépen lehet szabájozni, a gazda dönthet a sorrend kialakításában is, pl. az egyiket messzebb küldi magától, később ad neki enni, kevesebbet játszik vele, stb.
2011. dec. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Értem :)
2011. dec. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Viszont nem lehet,hogy így a másik kutya akivel nem foglakozik eleget,még dominánsabb lesz?Mert ugye ha mondjuk az nj-vel foglakozik a legtöbbet a kau lehet ugyanolyan domináns vagy fordítva nem?
2011. dec. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
:)
2011. dec. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt megcsináltam, mikor két kan moszkvaim volt. Az egyik nagyon domináns volt, olyan szinten, hogy a két kutya egymás közelében sem lehetett, mert ő nekiment a másiknak, a fiatalabbnak. Nem egyszer volt olyan, hogy már orvoshoz kellett mennünk, annyira súlyos sérülések voltak. Persze ha ott voltam, nem volt verekedés.

Akkor kezdtem el ezt csinálni, mikor már tényleg attól féltem, hogy valamelyik verekedés halállal fog végződni, ha nem teszek valamit. A dominánsabbat, a verekedőst mindig messzebb küldtem el magamtól, a másik után vittem csak sétálni, jóval késöbb kapott enni, a másik "maradékát" (a fiatalabb táljából, ha már ő végzett), egyszóval a fiatalabbnak többet engedtem meg, az idősebbel szigorúbban tartattam be a szabályokat. Pár hét alatt gyönyörűen lejött mindkettőnek, hogy is van a sorrend és a fiatal is dominánsabb lett a jobb pozícióban. Még el kellett telnie pár hónapnak (úgy fél évnek), de utána nyugodtan megvoltak együtt, nem kellett külön zárnom őket.

2011. dec. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Szerintem maradok az ivartalanítás mellett.( Mivel a Kaukázusi nagyon makacs kutya, a régi Kaukázusi is ugyanilyen neveltetést kapott és volt olyan amikor annyira félt ,hogy összepisilte magát amikor rosszat csinált(persze a kiabálástól,bántani soha nem bántottuk..)Ennél a Kaunál már más a helyzet.. Sokkal dominánsabb kutya,főleg a kapunál lehetetlen leállítani.
2011. dec. 28. 17:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!