Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sertésoldalasból maradt...

Sertésoldalasból maradt csontot vizslának?

Figyelt kérdés
Szabad adni? A kutya 4 éves.

2011. dec. 28. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:
persze ... én 1,5 éves keveréknek is adok
2011. dec. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt nyugodtan,de ne sokat.
2011. dec. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Frody ***** válasza:
61%
Kutyának csak főtt velős marhacsontot szabad adni.Semmi mást.Nekem 200 euró volt tavaly a műtét-sertéscsont elzáródást okozott a bélben Majdnem a kutya életébe került.A csontból semmi tápérték nem kerül a kutya szervezetébe,tehát haszontalan.Marhacsont rágcsálása is csak a fogaknak jó.
2011. dec. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Akiteki ***** válasza:
Az enyémek tegnap fogyasztották el. Nagyon ízlett. Persze egy kis husit meg porcogót is hagytunk rajta.
2011. dec. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kutyának, macskának sertést semilyen formában nem szabad adni, se húst, se csontot.

Egyrészt azért amit az elöttem lévő írt.

Másrészt pedig a sertés olyan baktériumot tartalmaz, amit főzéssel sem lehet maradéktalanul eltüntetni, és a kutya, macska nem képes ellen álni neki.

Lehet mondani hogy ó hát az én állatom mindig kap, de ez kb olyan mint a bárányhimlő, van aki elkapja ovisan van aki soha.

2011. dec. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ma 19:43

A főtt csontok mindig megkeményednek. A velős csont amúgy is nagyon kemény. Ha kikaparta belőle a kutya a velőt,onnantól már koptatja a fogakat.A sertés bordát meg tudják enni teljesen a kutyák.De tudni kell a kutya méretéhez való mennyiséget. Akkor nem okozhat bajt.

2011. dec. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Frody ***** válasza:
Az én 30 kg-s bulldogom főtt sertéskaraj-tehát gerinccsigolyát nyelt le .A csont a bélben elakadt és onnét megsem mozdult.Pedig a kutya méretéhez megfelelt,szálas sem volt mégis bajt okozott.Én azóta soha nem adok a kutyának csontot.
2011. dec. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

# 5/7!!


Ez jó nagy butaság volt!Te az aujeszky-betegségre gondolsz szerintem,de olvass utána jobban;)

2011. dec. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!