Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava nevelésben tanácsok?

Csivava nevelésben tanácsok?

Figyelt kérdés
Mini csivavám van és 5 hónapos. Imádom nagyon!! De harap elég erősen és egyfolytában!!Megpróbáltam mindent, a szemébe nézni hogy ki a főnök,hátat fordítani neki,bezárni pár percre a szobába, rákoppintani kicsit,fenkeére csapni picit(pedig gyűlölök rákoppintani is egy állatra, mert nekem ő családtag nem egy kutya) újságpapírral meg zörgő dolgokkal csörögni, tapsolni de semmi nem válik be. Csivava tartók a tiétek is harap? Vajon a foga miatt, hogy nő? Kinövi? Vagy mit csináljak?

2011. dec. 28. 20:22
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
Menj el kutyaiskolába. Ott adnak tanácsot, és segítenek megnevelni a ki vasgyúrót.
2011. dec. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
0%
Mért tartasz te egyáltalán házi patkányt otthon??
2011. dec. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:

Első: Köszi de gy ilyen iskolában lehet úgy is hogy nem hagyom őt ott hanem csak elmegyünk tanácsot adnak ilyenek? És árban mennyi egy ilyen?

Második: Én édes csivavát tartok otthon édesanyád tart olyat, téged!

2011. dec. 28. 20:36
 4/40 anonim ***** válasza:
A kutyaiskolában együtt kell részt venned a kutyával,őt is tanítják,de legfőképp téged..nem tanácsadás..a kutya nem egy baba..nem tanácsadásra kell vinni,hanem ha van időd akkor kutyaiskolába..:)
2011. dec. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. dec. 28. 21:17
 6/40 A kérdező kommentje:
Ha valaki tudna kutyaiskolán kívüli tanácsokat légyszí írjon!!!
2011. dec. 28. 21:25
 7/40 anonim ***** válasza:
100%
Ha megharap nyomd le a földre és fogd be a száját, esetleg morogj is mellé, a lényeg, hogy látsz nagyon mérgesnek és legyél határozott, amíg kapálózik addig tartsd lent a földön, ha megadja magát, akkor elengedheted. Nem kell durvának lenni, de ne féltsd, az égvilágon semmi baja nem lesz, ha erősen lenyomod és ott tartod a földön. Az is nagyon fontos, hogy ezt az egészet ne játéknak fogja fel, hanem értse meg, hogy mérges vagy, mert valamit nem jól csinált. Ezt minden egyes alkalommal meg kell ismételni, amikor harap, hamar le fog róla szokni. 1-2 nap esetleg egy hét alatt garantáltan leszokik a harapásról, de tényleg következetesnek kell lenni, nem szabad elnézni neki ezt a viselkedést egyszer sem.
2011. dec. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Theia próbáltam már de hidd el nekem teljes erővel de mégis nem bírom megfogni mert hátraharap hatalmas ereje van most lehet, hogy hülyén hangzik de tényleg nem lehet..
2011. dec. 28. 22:00
 9/40 A kérdező kommentje:
De amúgy szerintem azt hiszi játék mert végig csóválja a farkát utána meg szétnyalogat és le nem száll rólam meg alszik a kezemben
2011. dec. 28. 22:14
 10/40 anonim ***** válasza:
Úgy nyomod le, hogy összefogod a száját. Nehogy már egy 5dekás kutya fogjon ki rajtad! Ha játéknak fogja fel, akkor nem vagy elég határozott. Ha kell ordibáljál vele, de vegye észre hogy mérges vagy. A kutyaiskola pedig nagyon jó ötlet szerintem. Úgy van, hogy van egy oktató, és vannak más kutyák is. az oktató segít mindenkinek, tanultok parancsszavakat (pl. ül fekszik) és segít hogy normális kutyád legyen. Igazából nem a kutyának van kitalálva az iskola, hanem a gazdinak. Megtanítják a gazdát hogyan kell bánni a kutyával. Vidd el mindenképpen.
2011. dec. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!