Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet leszoktatni a...

Hogyan lehet leszoktatni a kutyát a macskahajszáról?

Figyelt kérdés

Van egy 2,5 éves Szálkásszőrű tacskó kutyusom, de utálja a macskákat. A mamámnál van egy nőstény és egy hím cicus, akiket mindig megfuttat. A macsekok az utcán alszanak, ott esznek-isznak és ősz végén jutottunk el oda, hogy ez így nem mehet tovább.

Ha tdnátok segíteni abban, hogy leszoktassuk Tappancsot a cicahajszáról, kérlek tegyétek meg!


2011. dec. 29. 10:56
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Gondoltam már arra, hogy ez vele született és kész. Ő az első kutya, a tényleg csak az én gondjaimra van bízva. Elviszem sétálni, etetem, itatom, tud egy csomó parancsot, de amikor először találkozott macskával, én is meghökkentem. Lehet hogy azért, mert a családunkban rengeteg kutya volt már (megjegyzem a mamámnál is van egy), és egyik sem bántotta a macsekokat.

A papámnak van egy 15 éves Westie-Tacskó meg még valamilyen keverék kutyája. Soha nem bántotta a macskákat, 8 éves volt, amikor az elsővel találkozott, úgy IGAZÁBÓL. Megszagolta és otthagyta.

Az én kutyusommal sajnos nem ez a helyzet.

2011. dec. 30. 11:29
 12/15 anonim ***** válasza:
Persze, hogy vele született valahol, vadászkutya, nyilván megpróbál vadászni. De ez nem azt jelenti, hogy ennek így kell maradnia. Meg lehet nevelni, csak akarni kell - és tényleg akarni, nem csak álmodozni, hogy "de jó lenne, ha egyszer csak varázsütésre nem kergetné a macskákat". Melós elérni, hogy befejezze, de nem lehetetlen :)
2011. dec. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Ma megtettünk 1 pici lépést: felemeltem a cicát, nyugtatgattam és beszéltem hozzá, majd megmutattam a kutyának, aki látta, hogy a macska nyugodt. 10-20 másodpercig nem csinált vele SEMMIT. Nézte, megvizsgálta és nézte.

Sajnos a macska nem bírta sokáig. : ) Kiugrott a kezemből.

Ekkor kezdett el csak ugatni a kutya. Majd kiugrottam a bőrömből, hogy sikerült!

Azonban arra is rá kellett jönnöm, hogy ezidáig csak a kutyát hibáztattam, pedig a macska ugyanúgy benne van a dologban: ott ül a kapu előtt, elfut jó messzire amikor kiszabadul a kutya és még bennem sem bízik.

Először inkább velük kéne megértetni, hogy nincs mitől félni.


UI: Eszembe jutott valami (lehet hogy hülyeség, ezért szeretnék véleményt kérni): Nem lehet, hogy a kutya csak barátkozni akar?

2011. dec. 30. 18:18
 14/15 anonim ***** válasza:

Hát ha hangosan ugatva rohan a macska felé, akkor nem valószínű, hogy nagyon barátkozni akar, ennyire nem lehet rosszul szocializálva :)

Az viszont jó hír, hogy vevő a dologra. Ha legközelebb ilyennel próbálkozol, ne húzd el sokáig, inkább legyen eleinte csak öt másodperces az ismerkedés, de az legyen pozitív mindkét állatnak, ne kergetéssel végződjön. Engedd el szépen a macskát, a kutyát meg dicsérd meg, de valahogy úgy, hogy ne támadjon kedve izgalmában a macska után indulni, szóval ne kitörő örömmel, hanem mélységes nyugalommal, esetleg jutalomfalattal, az rögtön el is tereli a figyelmét. Sőt, aztán vidd is el rögtön a másik irányba, sétálni, vagy játszani, ne legyen ideje azon rágódni, hogy éppen elengedett egy macskát, és talán mégiscsak utána kéne iramodni. Vannak ilyen kritikus pontok, a dicséret, amikor a macska megmozdul, meg amikor te megmozdulsz, vagy a kutyát indítod el, szóval amikor kicsit megtörik az aktuális lelkiállapota, olyankor kell nagyon figyelni és azonnal kontrollálni.

Még egy dolog: ha a kutya nagyon fixírozza a macskát, és már látod, hogy megint ugatni akar meg kergetni, már akkor szólj rá, hogy el se kezdje, úgy sokkal könnyebb leállítani. És persze kis dicséret mehet, ha abbahagyta, máshova figyelt, pláne ha rád.

2011. dec. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszi! Most pár napig nem találkozok sem a macskával sem a kutyával. Viszont most jobb a helyzet: régebben nem lehetett leültetni, egy nehéz láncot kellett a nyakára tenni, hogy nyugton maradjon. Most leül és marad. = )
2011. dec. 31. 12:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!