Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt? Mit...

Miért csinálja ezt? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Van egy édes kis bichon havanese kiskutyánk.már nálunk van egy hónapja és tanítgatjuk a szobatisztaságra.Eleinte nem ment neki aztán egy hét után már a kijelölt helyre pisilt/kakilt.Mostanába viszont megint össze vissza főleg éjszaka!Nappal még úgyahogy odatalál a helyéhez de akkor sem mindíg sajnos:(Pedig a szobánkaba is külön helye van meg a konyhába is ott a helye éjszakánként ott szokott lenni.Teljesen tanácstalan vagyok és csalódott mert mindenki azt mondja könnyű a szobatisztaságra szoktatás.Ezek szerint csak én vagyok ilyen szerencsétlen:(Segíts etek bármilyen ötletet szívesen fogadok:)
2011. dec. 29. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezt találtam neked:

haziallat.hu/kutya/gondozas/szobatisztasagra-a-kiskutyat-is-nevelni-kell/372/

2011. dec. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nyugodj meg nem vagy egyedül! nekem is van egy 3 hónapos Bichon havanese kutyusom. Nagyon nagyon édes imádjuk! A szobatisztaság nekünk is nagyon nehezen megy! Próbáld azt ,hogy ha napközben valamikor rajtakapod akkor egy összehengerelt újsággal csapjál a fenekére ( nyugodj meg ez nem fájdalmas , csak a hangja miatt fog neki rosszul esni) utánna fogd meg a kutyust és tedd a kijelölt helyre és ott simogasd meg! Nekünk így sikerült..Már pár napja csak lent vagy az itthon kijelölt helyére pisil/kakil! Nyugodj meg van amelyik kutyánál több időbe telik van amelyiknél kevesebbe! Amúgy meg idővel kinövi ezt és szobatiszta lesz ígyis úgyis ! Vagyis nekem eddig ezek a tapasztalataim :) sok sikert!
2011. dec. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem eddig az vállt be, hogy nagyjából óránként kiviszem 5 percre. Előtte mindenhova végezte a dolgát, csak a pelusra nem. Most pedig mindig oda megy, meg a jó részét kint végzi. Azóta csak akkor mennek félre a balesetek amikor már nagyon "piszkos" a pelusa. Ha reggel rakok új pelust le, éjszaka már mellé pisil. Bár most már végigalussza az éjszakát, így 1 napot kibír egy pelus.
2011. dec. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja így utólag, szerintem nem jó ötlet se újsággal se mással rácsapni, ijesztgetni. Attól elvadulhat, vagy nagyon félős, depressziós lesz.
2011. dec. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok ,hát nekem nagyon nagyon ritkán kel használni az újságot nekem már elég ha csak rá emelem ..de tőllem attól nem fél és ugyan olyan mint eddig! nem vadul el és tőllem sem fél
2011. dec. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek:)akkor megnyugodtam hogy nem csak nálam van ez így:)nem tudom az újságpapíros jó ötlet-e mert már akkor is megijed ha csak felemelem a kezemet:)nem akarom hogy féljen tőlem:)
2011. dec. 30. 18:01
 7/8 anonim ***** válasza:
ismét második vagyok :D van egy kutyás könyvem és én is onnan vettem,hogy kézzel soha ne bántsd a kutyust mert akkor félni fog tőled és soha nem fog a "kezedben" megbízni!Viszont ha újsággal fenyíted meg egy kicsit nem a "kezedtől" fog félni ,hanem ha csak rá emeled az újságot tudni fogja,hogy rosszat csinált! nekem ez vált be de minden kutyus más és más! :)
2011. dec. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Már megint ez a hülye kutyapelenka meg újság. Vidd ki pisilni, hogyan legyen szegény szobatiszta ha mindig bepisil?
2012. febr. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!