Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen fajta...

Szerintetek milyen fajta kutyát érdemes tartanom? A kertem körülbelül a kicsi és a közepes méretű között van. Amilyen fajta szóba jöhet, az a husky, skót juhász és a német juhász.

Figyelt kérdés
Van hátsó szomszédunk, szóval egy olyan fajta kéne, aki nem eszi meg őket, de mégis jó házőrző.
2011. dec. 29. 16:32
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem a skót juhászt válaszd :)
2011. dec. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Akiteki ***** válasza:
100%
Husky nem házőrző, egy már ki is esett.
2011. dec. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

A skót sem a legjobb házőrzésre, jelezni jelez, de végtelenül barátságos, ha valaki odamegy a kerítéshez már puncsol is(legalábbis az enyém). Nem igényel extra méretű kertet, ha le van mozgatva, a mozgásigénye kisebb mint a huskynak és a német juhásznak. A szőrápolása sem olyan macerás, mint sokan gondolják, szóval ha tetszik ez a fajta, akkor válaszd ezt, biztosan nem bánod meg.

Egy elégedett collie gazdi

2011. dec. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 LadyLoss ***** válasza:
100%

Akármilyen fajtát választasz, nem a kert mérete fogja befolyásolni a jó kapcsolatot közted és a kutya között. Nekem egy 70 négyzetméteres lakásom van, ahol a skót juhászom leginkább a nappaliban él, bár körbe járhatná az egész lakást. Ha kerted van akkor is kell sétálni a kutyával utcán, erdőn, mezőn, ami van, és kutyaközösségben szocializálni érdemes.

A collie nagyon kedves, ragaszkodó, könnyen kezelhető fajta, ha van minimum havi 2-3 alkalommal időd foglalkozni a bundájával, és a lakásba is bejárhatna hozzád, akkor a collie-t ajánlom. De csak kerti kutyának semmiképpen sem. A család mellett érzi jól magát, rendkívül érzékeny fajta.

2011. dec. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Némejuhász. Remek örző-védő, könyen nevelhető. Jó társ. Imádnivaló. :)
2011. dec. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 szszszigazi ***** válasza:
68%
Ezek közül a Német juhász az amelyik igazán házőrző. A Huskyk úgy tudom,hogy szökősek,tehát ha nem elég erős a kerítésed vagy nem elég magas akkor valószínű hogy megszökik,kivéve persze ha beengeded és csak játszani mentek ki,ez mellett pedig szeret hangoskodni,ugatni,vonyítani és mindenféle hangot kiadni amit csak tud,könnyen tanítható beszédre. A Skót juhász terelő kutya,végtelenül kedves,családcentrikus kutya. Nagyon jó társ mind a 3. :)
2012. jan. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
a husky sem utolsó házörző,a német juhász is jó,a skót juhász biztos nem lesz jó házörző
2013. nov. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Németjuhászt sztem nee,tudom sokak kedvence,de engem 2 szer is megharopott németjuhász kutya..egyszer meg majdnem a gyereket,nemigazán gyerekbarát kutyák ,tudom most sokan irtok majd h nektek olyan van és imádja a gyereketeket meg nagyon szelíd nem harap,nevelés kérdése...de sajnálom nekem ez a tapasztalatom a németjuhászokkal,nem szeretem őket!
2014. márc. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!