Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen könyvet ajánltok?...

Milyen könyvet ajánltok? (kutya nevelés)

Figyelt kérdés
Vettünk egy kiskutyát, 2 hete elkezdtem tanítani, tudom hogy nme sok idő, de nyiltan kimondván: kezelhetetlen, buta, csökönyös, és állandóan harapdál és nem tanul semmit. Kellene egy olyan könyv címe, ami leírja hogy kell tanítani egy ilyen "nehezen kezelhető" kutyát.
2011. dec. 29. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Abszolút Caesar Milan könyvére szavazok! Pontosan nem tudom, mi a címe, de ha rákeresel, kiadja:) Mi is ezt vettük meg, és sokat segített.
2011. dec. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Még kölyök, ne várj tőle sokat. Egyenlőre elég ha pár dolgot tud (ül, fekszik, szépen sétál pórázon), majd ha kicsit idősebb és komolyabb lesz, akkor jöhetnek a bonyolultabbak. Most még játsz vele sokat. És mindig csak dicséret legyen!

Amit ajánlani tudok: Vámosi-Nagy Nóra Klikk!, 101 kutyatrükk.

Késöbbre, a neveléshez Korom Gábor: Neked ugatok és a Fennel könyvek. De ezekkel még várj legalább fél éves koráig!

2011. dec. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát ha kölyök, akkor ne akard rögtön egyetemre vinni. Maradj az ovinál: sok játék, közben kevés tanítás játékosan belecsempészve. Még nem tud sokáig koncentrálni, nem is szabad elvárni tőle.

Egyébként Cesar Millannak van egy könyve a kölyökkutyák neveléséről, és azt ajánlanám elsősorban, a tanítással ráérsz akkor, ha már tudod, hogyan "működik" a kutya. Anélkül nem fogod tudni motiválni. Végülis autót sem tudsz szerelni, ha nem tudod, mi van benne és mitől megy :)

2011. dec. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

én most olvastam el Cesar Millan kölyök kutyás könyvét, de kissé csalódtam benne..a lényeges dolgok pár oldalon elfértek volna ill. állandóan azt mondogatja, hogy energiát a kutya felé...jó, de hogyan?


ehhez a technikához nagyon sok gyakorlat kell, sok évnyi tapasztalat, hogy ismerd a kutya testbeszédét


szerintem több könyvet is kell venned és vegyíteni a leírtakat

2011. dec. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%

Én a Neked Ugatok c. könyvet ajánlom. A könyvhöz a kutyasuli óvodájában összegyűjtött kérdések adták az alapot, tehát teljesen időszerű már most is.

Ezzel kaphatsz általános nevelési kérdésekre választ. A Klikk c. könyv konkrét tanítási feladatokhoz ad segítséget, mindemellett a klikkeres tanítás alapelvét tudod könnyen elsajátítani. Jól érthető, és azonnal kipróbálhatók a benne leírtak akár kölyök kutyán is.

Sok sikert!

2011. dec. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogyan neveljük tökéletes kutyát ? Cesar Millantól
2011. dec. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!