Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan írjak egy igazán...

Hogyan írjak egy igazán meggyőző érvelést (kutya ügyben)?

Figyelt kérdés

Eddig ezt írtuk. Bár kissé gyerekes, de talán poénos is.

kérlek titeket, hogy a tartalmat ne fikázzátok. Hanem inkább segítsetek. Adjatok ötleteket. Mit lehetne még beleírni?


Kedves apa és anya!

Már nagyon rég óta szeretnénk egy fiú kiskutyust. Még mindig nem törődtünk bele abba a gondolatba, hogy soha nem lehet kutyánk. De most mégis megint arra kérünk titeket, hogy fontoljátok meg ezt, mert tudjuk, hogy Titeket is boldoggá tenne, mert egy kutya mindenki szívét meglágyítja. „A kutya az ember legjobb barátja.” Ezért hát, majd ha ezt a levelet elolvastátok, ne akadjatok ki tőle. Mind a két háznál volt kutya - nem is egy - és sz’tünk ide is kellene egy. Bár Anita koliba lesz, de Réka szívesen gondozná, sétáltatná, etetné, és szívesen megpróbálná fürdetni azokon a napokon, amikor Anita nincs itthon. Amikor meg itthon van Anita, akkor meg ő gondozza. Tudjuk, hogy arra gondoltok, hogy nem lehet bírni vele, meg eltartani egy állatot, de semmi sem lehetetlen. Amíg kicsi lesz, addig lent alszik a pincében (és addig készülhet a kerítés, amibe mi is segítünk)… Van egy kis tartalék pénzünk (jelenleg 25ezer ft), de majd még gyűjtögetünk… Szeretnénk, ha megengednétek. Ezt kérjük Réka szülinapjára, Anita szülinapjára és jövő Karácsonyra. Tudjuk, hogy nem szeretnétek, mert hogy csak baj lenne vele, de majd mi megneveljük. Anita már érdeklődött egy csomó helyen, és találtunk kettő egész jó árban lévő kennelt. Az egyiknél 35-40ezer ft egy kölyök. Nekünk pedig van 25ezer. Ehhez már nem sok kell…


A kutya tulajdonságai:

- okos

- vicces

- játékos

- nyugodt

- olyan cuki

- szófogadó

- barátságos

- kis pufók(a)

- kis pihi puhi

- vigyázna a házra

- szereti a gyerekeket

- átlagos élethossza: 14 év

- kék a szeme (arca csupa derű)

- jól bírja a hideget és a meleget is

- nemcsak tápot eszik, hanem megeszi a csontot és a maradék kaját is, valamint ha megdöglik egy hal nem fog eldugulni a WC mert megetetjük vele, így megkíméljük az adácsiakat a halszagtól...


2011. dec. 29. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Egész jó..sőt :)) Nekem hál' istennek nem kellet semmit írnom "csak" vártam 10 évet :)) Milyen fajta kutyusról van szó egyébként? :)
2011. dec. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
69%
Szerintem nézesd meg velük a Marley meg én című filmet. Ha az után nem szeretnének kutyát, akkor soha :)
2011. dec. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Annak a filmnek a végén sírtam :))
2011. dec. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem fikázni akarom a tartalmat, inkább csak tanácsot adni. Ha a szüleitek nem vesznek kiskutyát, annak meg lehet az oka. Egy kölyök kutya csak az első pár hónapban 30-40 ezer forintba kerül az orvosnál (4 oltás, féregtelenítés, csipp), jó minőségű táp kell neki, az sem olcsó, ha esetleg valami történne rögtön orvoshoz kell vinni. És kérlek, ne az ára alapján válasszatok kutyát! Rendes tenyésztőt keressetek, mert ha csak szaporítótól vesztek kölyköt jó eséllyel az árának sokszorosát fogjátok az orvosnál hagyni.

Emellett döglött díszhallal ne etessétek, csontból csöves csontot és disznócsontot tilos kapnia. Egy kutyát (főleg egy kölyköt) tilos sokat fürdetni (csak hogy érthető legyek, télen, ősszel egyáltan ne, nyáron is ritkán, akkor is max. kutyasamponnal)! Rengeteget kell foglalkozni vele, hogy tényleg jólnevelt legyen, az a minimum, hogy napi szintű séta kell.

Kiskutyát ne tartsatok pincében! Olvassatok sokat általában a kutáról és a kiválasztott fajtáról is. A szüleitek valószínűleg még nem tartanak elég felelősségteljesnek titeket arra, hogy tizenakárhány évig foglalkozzatok egy kutyával.

2011. dec. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretem a kutyát, és nagyon sokáig kellett anno várnom rá...

Utolsó nagyon jókat ír, igaza van mindenben.


Tényleg nem az kerül sokba egy kutyán, amit kifizettek a tenyésztőnek. Az oltások, kaja, orvos (amikor baja van, és az vaaaan! és ugye kutyának nincs TB, csak privát orvos, ami egy vagyon), féreghajtás stb.

Ez csak az anyagi oldal, ezt nyilván mérlegelik a szülők, hogy nem nagyon fér bele a költségvetésbe.


A másik, hogy úgy látom, kamaszok vagytok, vagyis pár év és kirepültök, koli, egyetem, társasági élet -- a kutya meg marad rájuk....


Saját kertetek van különben, vagy a közösből kerítenétek el a kutyának azzal a kerítéssel...?

2011. dec. 30. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!