Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam ki a kutyámat...

Hogy szoktassam ki a kutyámat tavasztól az udvarra?

Figyelt kérdés

Nem szívtelen vagyok,de szeretném ha a kutyám tavasztól,amikor jön a jobb idő kiszokna az udvarra.

De hogyan tudom kiszoktatni,hogy ne az ajtónk előtt sírjon egész éjjel hogy be akar jönni.

Most bent van,mert még kölyök,ha kimegy(mert szeret kint lenni,jó nagyokat jászik az udvarban)és végzett a dolgával sír és ugat,hogy engedjem már be.

Tényleg nem bántani akarom őt,meg nagyon szeretem,de őrző kutya lenne valamilyen szinten és a család(gyerekek) barátja.


2011. dec. 29. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Amikor hisztizik, ne engedd be. Küldd a helyére. Olyankor hívd be egy kis időre, amikor mással van elfoglalva.
2011. dec. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Akiteki ***** válasza:
Kezdd most. Mert ha most bejöhet, később meg nem, azt nem fogja megérteni. Ha elég nagy hozzá, tavasszal nem csak sírni fog, hanem szétkaparja az ajtót.
2011. dec. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Most 4 hónapos.Ha most elkezdem,akkor hogy legyen,mennyit aludjon kint?Folyamatosan vagy egy héten pár napot töltsön már kint? A kutya ól ajtaja zárható kívülről.Zárjam rá vagy hagyjam nyitva neki?Nagyon tanácstalan vagyok,elnézést.
2011. dec. 29. 23:40
 4/5 anonim ***** válasza:

Általában téliek voltak a kutyáim. 3-4 hónapos koráig mind velem volt a lakásban.Már az első perctől úgy tanulták, hívom, bejön. Nem hívom, nem jön be. Megáll az ajtó előtt és csak az én szavamra jöhet be. Kicsinek elkezdeni megtanítani sokkal könnyebb, mint egy nagyobb kutyának. Kifelé szintén ez a metódus a mai napig. Csak akkor van kimenetel, ha én engedem.

Tavasztól a kutyád már nagyobb lesz. Jobban fogja érdekelni a kinti világ.

2011. dec. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Éjszakára ne hagyd még kint, csak az a lényeg, hogy ne akkor engedd be, amikor ő akar bejönni, hanem amikor te úgy gondolod, hogy most már bejöhet. És ez mindig akkor történjen, amikor a kutya nem hisztizik.
2011. dec. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!