Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon jo házörző, és Örző-Véd...

Nagyon jo házörző, és Örző-Védőzésre is alkalmas kutyafajták, amik mégsem dominánsak?

Figyelt kérdés
Vagy ez igy teljesen lehetetlen? Az a lényeg,hogy más kutyákat is elfogadjon,ha néha meglátogatnak.
2011. dec. 30. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Német juhász, Komondor, Kuvasz, Óriás Schnauzer, (Óriás Uszkár), Rotweiler, Káj,

Az hogy más kutyákkal dominás-e azt az adott kutya jelemétől is függ. De amúgy nagy részben nevelés kérdése.

2011. dec. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az,hogy egy kutya domináns vagy nem, az sokkal inkább függ egyedtőlmint fajtától. Minden fajtában találsz domináns és nem domináns kutyát. De ha félsz egy domináns kutyától, akkor felejtsd el az örző-védőzést. Ott keményen kézben kell tartani a kutyát.
2011. dec. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

első válaszoló vagyok


Kaukázusi juhász kutya

2011. dec. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Végülis minden a gazdájához ragaszkodó nagytestű kutyafajta jó. Ugyanis néha már az is elég hogy egy ilyen oriás láttán már megijednek az emberek akkor is ha az a világ legkedvesebb kutyája.
2011. dec. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
utolsó: azért megnéznélek egy labradorral vagy egy bernáthegyivel :))))
2011. dec. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, lehetetlen. A jó házőrzők dominánsak. Viszont van két jó hírem! Egyrészt a dominancia nem rossz dolog, csak tudni kell kezelni. Másrészt meg az, hogy mennyire fogad el más kutyákat, kizárólag rajtad múlik. Szocializálni kell, úgy irányítani, hogy tudja, hogy a többi kutyával hogyan kell viselkedni, és ne is akarjon másképp cselekedni. Meg persze az fontos, hogy elfogadjon téged falkavezérnek, és ne cselekedjen a saját szakállára, mert akkor esetleg nem úgy fogja megítélni a vendégeket, ahogy azt te elvárnád tőle.
2011. dec. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy domináns kutya is kontrollálható, nevelés kérdése, amibe az is beletartozik, hogy szeretetteljes, erőszak -és agressziómentes közegben nevvelkedjen. gyerekkoromban német juhászkutyánk volt, egyértelműen domináns tulajdonságokkal. Tökéletes házörző volt, az egész utca tartott tőle, nem bántott vagy harapott meg senkit, csupán nagyon határozott volt a fellépése. viszont aki velünk érkezett, vagy akit mi a szeme láttára köszöntöttünk és engedtünk be az otthonunka, azt feltétel nélkül elfogadta, egy fenyegető gesztusa nem volt felé, ahogy a szintén velünk élő macskánk és annak kölykei felé sem. Én, mint a gazdi gyereke pl simán kivehettem a csontot a szájából :). A domináns kutya is képes disztingválni, azt viszont éreznie kell, hogy vagy annyira megbízható, határozott, erős jellem, hogy te ezt el tudod dönteni helyette és ezt a döntést nem kell felülbírálnia. Szerintem ez a válsztóvonal. A mi kutyánk mindenkit "szét akart szedni", aki a kerítés közelébe jött, de ha megnyomta a csengőt és mi kimentünk, hogy bekísérjük az illetőt, számára nem volt kérdés, hogy álljon hozzá.
2011. dec. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem még egy kis csivava is tud domináns lenni a maga módján. Ennek ellenére szinte minden (mert azért vannak kivételek) fajta lehet jó házőrző agresszió nélkül. Minden csak a kutya jellemén, főként a nevelésén múlik. Nekem egy német juhászom van, az emberekkel nagyon barátságos, kutyákkal már kevésbé, de elszigetelt környezetben él, nem nagyon van más kutyákhoz szoktatva és még így is engedelmeskedik a tiltó parancsoknak.
2011. dec. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!