Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 65 km kb. egy éjszaka alatt,...

65 km kb. egy éjszaka alatt, bicikli mellett sok lehet?

Figyelt kérdés

Nem lenne nagy tempó, mert főleg a természetben haladnánk, ráadásul éjszaka. Jó pár pihenőt beszerveztem, amit mondjuk úgyis rohangálásra és szaglászásra fognak felhasználni...

A kutyák egyébként naponta 12-20 km-t szoktak megtenni velem bicikli mellett, néha 30-at.



2011. dec. 30. 14:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Milyen fajta, mennyi idős?

Egyébként szerintem ezt te tudod a legjobban megítélni, te látod rajta, hogy a 30 km után lihegve esik össze, vagy menne még. Ha annyitól is elfárad nagyon, akkor ne erőltesd, és ha menne még, akkor is inkább fokozatosan szoktasd a nagyobb távhoz, szóval előbb menj vele 40 km-t, aztán 50-et, aztán 60-at, mert ha hirtelen két-háromszoros távra viszed, annak nem biztos, hogy örülni fog a szervezete.

2011. dec. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%

Az én labradorjaim simán ... mondjuk én elöbb halok meg.

Mondjuk mi gyalog túrázunk, nem biciklivel. Mondjuk biciklivel éjjel egyébként is bátor dolog.

2011. dec. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
neked kell tudni,de ahogy előttem is irták, fokozatosan kell szoktatni. És pihenőnként ellenőrizni a talppárnáit, egy kis ül, fekszik közben( ezzel mérhető, mennyire birja még az agya) Oszd el az időt, és a távokat. és a pihenőidőt is told ki.
2011. dec. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

3 keverék (1 vizsla-keverék, ő tuti bírni fogja, még nem sikerült lefárasztani :D - egy németjuhász és valószínűleg szetter keverék, és egy, amiből nem lehet fajtát kinézni).


A legidősebb 4 éves, és kettő 2 éves kutyáról van szó.


Ez több, mint kétszerese az eddigi nagyobb távoknak, és azokat is csak ritkán tettük meg.


Gondoltam, hogy energiapótlásnak viszek májat rizzsel, víz lesz bőven, mert nagyrészt tavak körül kerékpároznánk el egy tájvédelmi körzetben.


Kb. egy vagy két óra pihenéssel biztosan feltöltődnének úgy, hogy bírnák, de pihenésről szó sincs részükről, amikor a természetben vannak. Bár, ha pórázra teszem őket, akkor az éjszaka folyamán egyszer 1 óra unatkozást el tudok intézni nekik egy helyben. :) És több kicsi pihenőt.

2011. dec. 30. 14:15
 5/13 A kérdező kommentje:
Már nincs sajnos idő a fokozatosságra. Nem akarok itthon lenni velük szilveszterkor; ez lenne az én szilveszteri programom, ezért is úgy tervezem, hogy kora este indulnánk, reggel érkeznénk. :)
2011. dec. 30. 14:19
 6/13 anonim ***** válasza:
Irigyellek :)
2011. dec. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

De jó program :) Én is irigyellek!:)


Szerintem bírni fogják, csak 30 km után tényleg tartsatok 1-2 óra kényszerpihenőt. Akkor egyenek, igyanak, pihizzenek :)

2011. dec. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ilyen előzményekkel igen, ez sok lehet. Rövidíts a távon, nagyon kiszúrsz velük.
2011. dec. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha többször is megálltok pihenni,nem lesz baj.

De nem fogsz megfagyni egy egész éjszaka alatt? :)

2011. dec. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Na hát kaját véletlenül se adj nekik menet közben, egyrészt evés után ők is pihenni szeretnek, nem rohanni, másrészt meg a hancúrozással kockáztatod a gyomorcsavarodást, vagy egyszerűen csak azt, hogy kihányják az egészet. Ha pihenő elején adod nekik, akkor persze ezek elkerülhetőek, de akkor sem kerül be olyan gyorsan a szervezetükbe, hogy attól rögtön frissek legyenek, általában 24 óra szükséges a kaja teljes feldolgozásához. Ha mindenképpen energiát akarsz nekik bevinni, akkor szőlőcukros vizet adj nekik inkább.
2011. dec. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!