Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtájú kutyát érdemes...

Milyen fajtájú kutyát érdemes venni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 30. 14:51
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Képtelen vagyok bármit is reagálni erre a kérdésre :D
2011. dec. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik a temperamentumodhoz és szabadidőd mennyiségéhez leginkább passzol.
2011. dec. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
51%
neked max plüsst.
2011. dec. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Ami megfelel az igényeidnek, és aminek az igényeit maximálisan ki tudod elégíteni.
2011. dec. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

mindenkinek más való! Azért is van ennyi fajta, mert az emberek más célra tenyésztették ki őket, van aki vadászatra, van aki mentésre, örző-védő feladatra, ölebnek, patkány vadászatra stb!

Minegyiknek más a jelleme és a temperamentuma, de inkább olvass kutya enciklopédiát, és ne a külső alapján itélj! Hanem inkább azt vedd figyelembe, hogy mennyit tudsz vele foglalkozni, mennyire legyen engrgikus, mozgékony és hogy a szőrét hogy kell ápolni, mennyit eszik stb.

Minden kölyökkutya cuki, de sokan ebbe esnek bele, és amikor a tüneményes kölyök megnő, kidobják mert nem bánnak vele megfelelően.

2011. dec. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Először is döntsd el milyen nagyságút szeretnél, szerintem ez az egyik döntő tényező. Ezután nézelődj a "kategóriák" között, azaz pl. vadászkutyát, juhászkutyát, ölebet stb. szeretnél-e. Biztosan lesznek olyanok amik kép alapján megtetszenek, s ezeknek a fajtáknak nagyon alaposan olvass utána ezután, hogy a jellemük szerint illik-e hozzád.

Amúgy tényleg ha így kezded lehet nem való még neked kutya, de lehet csak egy közvéleményt akartál, hogy mik a legkedveltebb kutyák. Erről nemrég láttam egy cikket: [link]

2011. dec. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Godnold végig az igényeidet,mi a fontos szempont a kutyát illetően,szabadidő,hobby,sport,kiállitás,versen vagy mi az amit szeretnél a kutyussal kezdeni.Házörzés?Vagy csak társkutya?Terepörézés? Utána mikor ez megvan,akkor lődd be a magasságát súlyát.Utána lehet már nézelődni h melyik tetszik.Ne külső hanem jellem alapján dönts.De ha adsz támpontot akkor segitünk!
2011. dec. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
57%
német juhász. Majdnem õ hasonlít legjobban a farkasra. kiváló házörzõ és gyönyörũ. Egy jó kennel: Kozármisleny, Royalvölgyi kennel
2012. jan. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
elõzõ vagyok: abban a kennelben gyönyörũ szép kutyák és kiskutyák vannak. mi is onnan vettük a kutyánkat. simán lehetne nyomozókutyának képezni. Az apja nagyom sikeres nyomozókutya. Én ezt ajánlanám
2012. jan. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
40%
Tényleg nagyon szép kutyák.... Igazi kiállítási ebek, olyan csapott háttal, hogy az már undorító.
2012. márc. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!