Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tavaly nem volt ilyen a...

Tavaly nem volt ilyen a kutyám! Mit csináljak vele holnap (szilveszterkor)?

Figyelt kérdés
Már elkezdték a tűzijátékozást és vittem ki enni a kutyámnak, de teljesen meg volt bolondulva a többi kutya is de az enyém nagyon simogattam, próbáltam megnyugtatni de észre se vett, csak mikor már vége volt! Tavaly nem volt ilyen, bebújt az ólba és az egész szilveszter éjszakát majdnem, hogy végig aludta néha kijött ugatott egy-kettőt és ennyi! Nagyon félek, hogy mi lesz holnap! Mit csináljak a kutyámmal?? Légyszi segítesetek! Előre is köszönöm a válaszokat!!
2011. dec. 30. 22:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Vidd be, és legyél mellette.
2011. dec. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

nem vagyok egy nagy kutya tudós (még én is néha segítségre szorulok a kiskutyámmal kapcsolatban), de leírom, h mit tennék a helyedben. lehet nem jók a gondolataim, ezt döntsd el. :)


szerintem kint ne hagyd! vidd be (ha nem tűritek meg a lakásban) akkor legalább az előszobába legyen vagy a konyhában, a lényeg, h körülötted/körülöttetek nyugodt környezetben. amúgy most olvastam, h ilyenkor nem szabad simogatni, nyugtatgatni, mert akkor még jobban fogja csinálni, félős lesz.


de ha kint marad, annyit tegyél meg, h a nyakörvére valahogy beleírod a címeteket, mert ha elkóborolna, akkor könnyebben vissza tudják juttatni.

2011. dec. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy dolgot tudok ajánlani ha fél NE simogasd és NE nyugtasd.


"A legfontosabb még egyszer: ne stresszeljünk már előre! Ez is ugyanolyan nap, mint a többi. Hagyjuk, hogy kutyánk is így érezze."


"Nagyon fontos, hogy a kutyánkon a megfelelő felszerelés legyen, nehogy már a gyakorlás közben kihúzhassa fejét a nyakörvből, kibújhasson a hámból. Legbiztosabb megoldás a fojtó nyakörv (lehet lánc, szövet, vagy bőr), hiszen ebből biztosan nem tud kiszabadulni. Amennyiben kisebb testű a kutyus és nem használtunk még rajta ilyet, akkor a sima nyakörv mellé tegyünk fel egy fojtót is" Cerberos kutyaiskola

2011. dec. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Na igen ez lenne a legjobb de az a baj, hogy sajnos elég neveletlen és nagytestű golden és labrador keverék és állandóan játszani akar és ugrál rám! Nem tudom behozni!
2011. dec. 30. 23:11
 5/14 A kérdező kommentje:

Mivel mondtam, hogy neveletlen sétáltatni is csak fojtónyakörvvel tudom de van rajta bőrnyakörv és nem tud kibújni belőle! Köszönöm a válaszokat!

Eddig annyira nem féltem azt hittem ugyan olyan lesz mint tavaly szilveszterkor!

2011. dec. 30. 23:20
 6/14 anonim ***** válasza:

"Évek óta és most az újabb őrültek háza előtt, vagyis napok óta szintén azt szajkózzuk, hogy vigyázzatok kedvenceitekre. Chipeztessétek be őket, tegyetek rájuk bilétát, csakis pórázon vigyétek őket ki sétálni (és csak annyira, amennyire muszáj) és ne is engedjétek el őket sehol. Amúgy meg zárjátok őket be a házba, lakásba, ne hagyjátok őket kint az udvaron. De hiába az internet, a fészbuk -amiről azt gondolnánk, hogy nagy segítség a kommunikációban- mégse tudunk eléggé hatni rátok. Sajnos már most tele vagyunk olyan kereséssel, ahol a kutya a petárdázás miatt veszett el. És még ma csak dec. 30. van. KÉRLEK BENNETEKET MÉG FOKOZOTTABBAN VIGYÁZZATOK KUTYÁITOKRA!!! ha elvész, lehet, hogy soha többet nem találjátok meg őket,mert 2 napon keresztül csak futni fognak a halálra réműlt, elveszett kutyák. Nem baj, ha most 2 napig nem lesznek megfuttatva. Pisi, kaki, eü séta és azt is óvatosan. Bent a lakásban, házban pedig a félős kutyáknak sötétítsetek be, kapcsoljátok be a rádiót és, ha beszereztetek valamilyen kutyáknak való nyugtatót, akkor holnap reggeltől már 1-1 szemet be is adhattok nekik."


Noé állatmenhely legfrissebb postja...

2011. dec. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, hogy te nyugodta maradj! Ha látja rajtad a feszültséget, akkor ő is feszült lesz.

A mi kutyánk is nagyon félt az első évében, beszaladt a lakásba ( kinti nagytestű) és egyenesen fel az ágyra, holott tudja, hogy nem szabad. De annyira félt, hogy tisztára zavarodott lett. Mi azt csináltuk, hogy következő évben, mikor elkezdődőtt a petárdázás, kimentünk hozzá a teraszra és mintha játék lett volna örültünk, hogy jaj de jó, milyen szép, stb. :) Kicsit muris volt, de most már, hogy látja, hogy noncs veszély, bennünk megbízhat, rá se hederít a zajra. Sőt nyugodtan eszik közbe.

A lényeg, ne simogassátok, ne legyetek feszültek!

2011. dec. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Csak Szandy válasza:
Szerintem vidd be és simogasd , én is azt szoktam tenni , és akkor az enyém megnyugszik!!!
2011. dec. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Csak Szandy válasza:
vidd be és símogasd vagy valamivel foglald el hogy eszébe se jusson (pl. jutalomfalat , kutyajáték stb...)
2011. dec. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Csak Szandy válasza:
Bocsi az előző válaszoló vagyok nem figyeltem , hogy nagytestű kutya !!!
2011. dec. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!