Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen színű az a kullancs,...

Milyen színű az a kullancs, amelyik még a kutya testében van, de már elpusztult?

Figyelt kérdés

A kutyámban már kétszer is találtam kullancsot, és mikor kivettük sárgás színű volt a kullancs és az is ami kijött belőle, vér helyett. Szerintetek az a kullancs nem tudott kijönni, és elpusztult? Most csak remélem nem került a kutyám szervezetébe az a sárga anyag ami a kullancsból jött ki. Előre is köszönöm a segítségeteket!

:)P


2008. márc. 29. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak szimplán beleszakadt a feje és a sárga nedv a "vére" volt.Reméljük,hogy nem volt fertőzött,mert amikor téped a testét a fertőzött nyálát beleköpi a kutyus testébe...Üdv.:Bea
2008. márc. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Szerintem a kullancs nem volt fertőzött, mert erre felé ritka a kullancs, főleg a fertőzött, és már másodjára találtunk a kutyában kullancsot, a legelső kullancs is ilyen volt, és nem lett a kutyának semmi baja! :)
2008. márc. 30. 11:35
 3/4 anonim ***** válasza:
86%
feketeszinü. és ha beleszakadt attol sem lesz semmi baja.
2008. márc. 31. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
88%

Mifelenk rengeteg a kullancs es van sajnos fertozott is. Vannak feketek amik majdnem akkorara szivjak magukat mint 1 ujj percem es feketek, de vannak pici pirosak is amiket sokkal nehezebb kiszedni. Ezek a pirosak bazi kemenyek. Es vannak ilyen pici kemenyek feketeben is. Biztos van ezen kivul meg rengeteg fajta, de eddig ezeket kulonboztettem meg. Altalaban kiesnek, nagyon nehezen doglenek meg. Mi elegetni szoktuk azokat amik meg "laposak" mert szinte lehetetlen oket szettaposni. a megszivottak konnyen durrannak.

Ha beszakad a feje, igenis megfertozheti a kutyat. Baratnomet 1 het alatt elvitte sajnos.


Azt sajnos nem tudom, hogy milyen szinu a kullancs, ha a kutyaban megdoglik. A le ami kijott a kullancsbol az a kullancs testnedve. Ha fertozott akkor az gaz.

Nalunk 40 folotti kullancsszammal dfontott csucsot az egyik kutyam egyszer. Harman szedtuk belole az allatorvosnal. Meg csak 3 honapos volt. Megszokott az ejjel az anyjaval, elmentek koborolni az erdobe. (Erdoben lakunk). Csak annyi baja lett, hogy belazasodott, amire kapott egy szurit, aztan minden rendben volt szerencsere. Nalunk kapjak a kullancs elleni nyakra csoppentost.


Remelem segitettem.

2008. márc. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!