Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet az oka, hogy a 7...

Mi lehet az oka, hogy a 7 éves törpe snaci kan kutyánk rendszeresen a ház két bejáratához vizel és a kutyaólban is rendszeresen dobja a sárgát?

Figyelt kérdés
A kan mellett még van két szuka is. Amikor meglát bennünket abban a pillanatban vizel. A bejárati ajtókon óvatosan kell kilépni nehogy a vizeletébe lépjünk. Kinn a kertben vannak tartva, már azon gondolkodom, hogy megkötöm. Rettentő kellemetlen, mikor az utcai kapunál csenget valaki, erre a kan oda rohan és a kapura vizel, úgy hogy az csorog ki a látogató lábához. Segítseteek jó tanácsokkal!!

2011. dec. 31. 16:05
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
76%
Én is az ivartalanítást javasolnám. Nálunk is jelölgetett udvaron belül, aztán ivartalanítottuk, és minden nap kivisszük. A probléma megoldódott.
2013. jan. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
24%
Ivartalanítás, és legyél te a falkavezér. Mondjuk eleve nem tartunk ivaros kan és szuka kutyákat együtt, kivéve, ha bejegyzett tenyésztők vagyunk.
2013. jan. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
Másfél hónapja megtörtént az ivartalanítás, de még mindig csinálja.
2013. jan. 25. 11:34
 14/36 anonim ***** válasza:
95%
Ez a tipusú jelölgetés erőssen domináns viselkedést mutat, azt adja mások tudtára hogy itt ő a főnők ez az ő területe. Nekem is van ivartalanított kanom, a kertben lakik. Van hogy megjelől egy bokrot, de ezt inkább a sétá alkalmával tesz. Nagyon úgy tűnik hogy nállatok ő a falkavezér és ezt erőssen jelzi is. Ezen nem fog változtatni az ivartalanítás.
2013. febr. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
Szerinted akkor mit tehetnék ez ellen?
2013. febr. 5. 07:58
 16/36 anonim ***** válasza:
95%
Elöször is olvasd el Jann Feenell kutyapszihologia cimü könyvét. A neten megtalálod letőlthetö verzióban, nekem sokat segítet. Megkell tanulnod és neki is hogy nem ö a falkavezér. Ezt biztos sokat hallotad már és talán unalmas is, de nagyon fontos. Amikor azt lätod hogy jelölni akar a kertben egyből tiltsd le. Ahogy emeli a lábbát egy kicsi bökd meg a lapockáját és szólj rá. Nyugodtan de határozottan. Vidd sokat sétálni tanitsd új dolgokra, azért mert 7 éves még tanítható. Mi 6 évesen kezdtük, és ő nagyon domináns volt. A berögzött dolgokat nehéz megváltoztatni de nem lehetetlen.
2013. febr. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
Azzal,hogy amikor megjelentek akkor jelől vagy amikor jön valaki,dominanciára utal.Megmutatja ki a főnök.Az,hogy a házába is ,már kicsit kényszeres viselkedés.Szedessétek ki a golyóit és vigyétek el sétálni rendszeresen.A kerti kutya is halálra únja magát,ha a kertbe zárva él.Megkötés helyett meg inkább gazdit keressetek,mert az kínzás a kutyának aki minimum kinti benti tartásában kellene éljen.
2013. márc. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
Az én kutyám másfél éves, a menhelyről ivartalanítva hoztuk el, a kertben nem jelölget, csak az utcán, séta közben. De ott is megneveltem, autóra soha, villanyoszlop, fatörzs, bokor jöhet. Hiába ösztönös dolog, lehet nevelgetni és irányítani. Nálad a két nőstény lehet az oka, velük szemben mutatja, ki a főnök.
2013. ápr. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Szerintem velem szemben próbál főnököt játszani. Ma is például az udvaron ültem egy széken, majd miután felálltam akkor látom, hogy a széklábát vizeli.
2013. ápr. 12. 18:09
 20/36 anonim ***** válasza:
Át kell venned a falkavezéri szerepet, vidd el kutyaiskolába, vagy az állatorvos is tud tanácsot adni.
2013. ápr. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!