Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet az oka, hogy a 7...

Mi lehet az oka, hogy a 7 éves törpe snaci kan kutyánk rendszeresen a ház két bejáratához vizel és a kutyaólban is rendszeresen dobja a sárgát?

Figyelt kérdés
A kan mellett még van két szuka is. Amikor meglát bennünket abban a pillanatban vizel. A bejárati ajtókon óvatosan kell kilépni nehogy a vizeletébe lépjünk. Kinn a kertben vannak tartva, már azon gondolkodom, hogy megkötöm. Rettentő kellemetlen, mikor az utcai kapunál csenget valaki, erre a kan oda rohan és a kapura vizel, úgy hogy az csorog ki a látogató lábához. Segítseteek jó tanácsokkal!!

2011. dec. 31. 16:05
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

Azzal értek egyet, aki azt írta, hogy ösztönös a kutyáknál, hogy jelöli a területét, ez olyan nála, mint egy névjegy, amivel jelzi a többi kutyának, hogy ez az ő területe.

Nem értem egyesek miért esnek át a ló túl oldalára a falkavezér témában. Egyébként nem is falkavezér, hanem vezető a jobb kifejezés, még inkább a tanító.

Jó hogy nem sarokban elbújva pisiljen a kutya, aztán porszívózzon fel maga után, mert a vezér területén ő nem végezheti a dolgát. :S

2013. jún. 25. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
54%
Komolyan, engem feldühít amikor egyesek a "falkavezér vagyok" dologra hivatkozva ölik ki a kutyáikból az ösztöneik utolsó maradványait is.
2013. jún. 25. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
Két éves, ivartalanított kan kutyám séta közben most is jelölget, a macskákat és a sünöket mindig észreveszi, nagyon vagány. Az más kérdés, hogy mit hagyok neki jelölni. A villanyoszlop, fatörzs, bokor jöhet, de a szomszéd kapuja, a parkoló autók kerekei már a tabu kategória. Ezt ő meg is értette.
2013. jún. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 R.Lilla98 válasza:
Szia! :D biosz tagozatos vagyok, azaz íme a válasz: a kutyus igyekszik észben tartatni a többi kutyával és másokkal azt hogy honnantol hová van a területe. Az állatvilágban a felüldominálás a jellemző, csak félti a házat és a családot ;) nyugi tök normális :)
2013. júl. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
Ez rendben is van. Az mitől van, ha kimegyek az udvarra és meglát megtorpan és állva elkezd vizelni. Vagy megyek ki megetetni, megkapja a kaját, és akkor dobja a sárgát.
2013. júl. 7. 08:48
 26/36 R.Lilla98 válasza:
100%
Mivel ő is élőlény, öregszik, az izgatottsag által felporog a vizeletcsere és így hamarabb és sűrűbben engedi el magát... De ha aggodsz nezesd meg állatorvossal hátha valami gyulladás a hugyholyag körül vagy a vesénél :)) remélem segített valamit a kommentem :)
2013. júl. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

Na akkor tisztázzuk: Nekem is törpe snacim van és nem első kutyám. Az egyik legalkalmazkodóbb kutya. Rohadtul semmi baja nincs a kertben, nagyon is élvezi. Nagy energiájú kutya, ott pedig tud rohangálni.

Az enyém volt 2x kertes házban és többször panelban. MIND A KETTŐT HAMAR MEGSZOKJA! Volt, hogy télen is kint kellett lennie, képzeljétek semmi baja nem volt.

Aki ismeri a sancikat, tudja, hogy milyenek...


Amúgy szerintem is kasztrálni kéne. Az egészségének is jót tesz (kevésbé kaphat el betegségeket) és neki is jobb, mert nem kell mindig meghülyülnie ha egy szuka tüzel. És az ivartalanított kutyák kevésbé szoktak jelölni is. :)

2013. júl. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
Ja, bocsi, utána láttam, hogy már ivartalanítva lett. Akkor csak az van, hogy rendszeresen kell sétáltatni, meg ha látod, hogy oda pisilni az ajtóba, szólj rá, sokszor. Jobb ötletem nincs. Én ha rászólok a kutyámra (még ha pisilne is) akkor abbahagyja amit csinál. Remélem valami használni fog. :)
2013. júl. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
Akkor elképzelhető, hogy idegrendszeri probléma, mert amikor megdördül az ég, nyüszítve bújik hozzánk, miközben a szuka kutya fel sem veszi.
2013. júl. 9. 13:23
 30/36 anonim ***** válasza:

Ő a falkavezér meg ivaros is.Nem idegbeteg csak nincs megnevelve.

1,5 szobás panelben jobb dolga van a kutyának amúgy mert napi 3-4-5x leviszik sétálni nem a kertben tengődik egész életében, hanem érik ingerek és a gazdi közelében lehet egész nap.

2013. aug. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!