Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Folyton verekednek az amstaffj...

Folyton verekednek az amstaffjaim. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Van 2 amstaffom,egy szuka és egy kan.A kant vettük hamarabb,ő 5 hónapos,a szuka 3,5 hónapos.Kezdetben nem volt semmi baj,jól megfértek,sokat játszottak.Az elmúlt 2 hétben viszont a szuka teljesen bekattant és ha hozzáérünk a másik kutyához,akkor neki támad.A kan soha nem kezdeményez verekedést,de megvédi magát,és mivel nagyobb és erősebb is nagyobb kárt tesz a szukában. Olvasgattam már neten,hogy mi lehet az oka,de ahol én néztem ott hierarchia harcnak írták,de sztem nem erről van szó,mert a szuka kezdi.Nem vagyok kezdő,volt már amstaffom,de soha nem tapasztaltam ilyen viselkedést.(főleg nem a szuka részéről)Mi lehet az oka szerintetek? Mit javasolnátok,hogy újra béke legyen?:)


Amúgy a kan szófogadó,rendes,mérsékelten domináns jellem.Ellenben a szuka elég erősen domináns,makacs és sokkal több vele a baj,mint a másikkal.


2011. dec. 31. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ez sajna tényleg a falkasorrend miatt van. Meg kell értetned a szukával, hogy a kan magasabb rangon van. Persze ezt elintéznék egymás között, de nagy szemtelenség a szuka részéről, hogy a te jelenlétedben is verekedést kezdeményez. Nem lenne szabad, mert csak a falkavezér dönthet erről.

Emellett ajánlanám, hogy vidd kutyasuliba főleg a szukát, hogy rendesen szocializálódjon és tudjanak neked segíteni ebben a gondban.

2011. dec. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Még szép, hogy a szuka kezdi. Egy kan felett a szuka áll.

3 és fél hónapos kutyát még bőven meg lehet regulázni. Talán határozottan le kell tiltani, ha nem normálisan játszik, hanem verekszik. Egyszerűen féltékeny a másikra.

Ismeritek-e jól azt a tenyészetet, ahonnan van a szuka?

2011. dec. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

a szukát befogadtuk,annyit tudok az előző helyről,hogy több kutyát viadalra vittek onnan...(szerintem rá is ez a sors várt volna)

a kan pedig ismerősömék staffjaitól van.azok szép,értelmes,nyugodt természetű kutyák.

a szuka szüleiről értelemszerűen nem tudok sajnos semmit....

2011. dec. 31. 23:02
 4/6 anonim ***** válasza:

Már meg is válaszoltál a szuka viselkedésére. Nála kiemelten a másik kutyára támadásra tenyésztettek.

Lehet, már az ükszülőknél is. Ha együtt akarsz élni vele és a kannal, már az összes oltás után vidd egy megfelelő iskolába, ahol talán sikerül szocializálni a kutyát.

2012. jan. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

kifogtál egy olyan szukát, aki agyban még közelebb áll az ősi mesterségéhez, mint a mai amstaffok többsége.


sokan nem hajlandók megérteni, de itt nem nevelési problémáról, vagy annak hiányáról van szó, hanem egy ösztönhiányos viselkedésről. a harcra tartott kutyáknál a falkaösztön nagyon gyenge, vagy teljesen hiányzik. a viadalos kutyákat úgy szelektálták, hogy ne vegyék figyelembe a másik kutya megadását, és ők maguk se alázkodjanak meg soha, halálig harcoljanak. ezt szoros rokontenyésztéssel, szigorú szelekcióval rögzítették is az évtizedek folyamán, és mivel a mai napig mennek a harcoltatások Magyarországon is - és mivel a vér nem válik vízzé - még ki lehet fogni ilyen habitusú kutyákat.


egy ilyen kutyától elvárni a szociális viselkedésformák betartását olyan, mintha egy pásztorkutyától várnál el apportmunkát... egyszerűen nem erre lett kitalálva. lehet, hogy vért izzadva rá tudod erőltetni, de jó eséllyel sosem érsz el tartós sikert.


nyilván érdemes próbálkozni kutyasulival, és szigorú neveléssel, de az az általános tapasztalat, hogy egy olyan kutyánál, ahol tényleg az öröklött ösztönhiányos állapot áll fenn, igazából nincs tartós megoldás, szeparálni kell. attól még lehet, hogy felügyelet mellett együtt tarthatók a kutyák, vagy együtt sétálnak, csak egyedül ne maradjanak.

2012. jan. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen,hát megpróbálunk mindent megtenni,hogy normalizálódjon a viszony...remélem sikeres lesz:) kutyasuliba mindenképp menni fogunk,mert ártani biztos nem árt majd :)
2012. jan. 1. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!