Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kutyussal? A...

Mit tegyek a kutyussal? A szüleimet mivel győzhetném meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az unokatestvéreimnél szilvesztereztem, de már 30.-án eljöttem :) Szóval még aznap elmentünk sétálni, megmutatták a falut, ahol élnek. És találtunk egy fiatal (kb. fél éves) fekete spániel keverék kutyust, A séta alatt végig követett minket, és nagyon aranyos volt. Aztán az unokatestvéreim szülei mondták, hogy az egy öreg nénié, aki már megbolondult öregségében, és van egy csomó kutyája, akik egyfolytában szaporodnak, és döghúson élnek. Magyarul egymást ölik és a szomszéd kecskéit. Én csak ezzel a kutyussal találkoztam. Kedves volt, barátságos. Szeretném hazavinni magammal. Bár már nekem van egy kutyám, de állatorvoshoz mindenképp el kéne jutnia, és gazdát kerítek neki. Tegnap elmentünk biciklizni, és célirányosan kerestem a kutyát (nem olyan nagy falu ez :), megtaláltam és adtam neki mézes sütit, mert csak az volt nálam. Tudom, hogy elvileg a nénié a kutya, de az nem vall felelős gazdára, hogy a kutyus egyfolytában az utcán kóborol, és nagyon sovány. Az unokatesóimhoz nem hozhatom be, mert van egy szuka németjuhászuk, aki válogatós barátság terén. Arra gondoltam, hogy mivel Apukám eljön értem, a kocsiban hazavihetnénk a kutyust, aztán majd lesz valami. De nem hiszem, hogy így hazahoz velem egy kutyát, mert attól fél, hogy rajtunk marad... Vagy szerintetek mit csináljak?


2012. jan. 1. 10:26
 1/5 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy ma viszek neki egy kis tápot :) Az unokatesóimtól kaptam néhány marékkal :))
2012. jan. 1. 10:27
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne vidd haza mert lehet h valami baja lehet pl.: veszett, bolhás, kullancsos, fertőző stb... írtad h: "döghúson élnek" Azt tudod h mennyi baci? Majd megnyalja a kezdett a kutya azt majd el kapsz valamit tőle azt majd leshetsz. Úgy is jön az ebadó szüleidnek is sok 1kutyát oltatni, etetni, még ebadót fizetni és még lehet h a kutyád beteg lesz és dokihoz el kell vinni és annak is fizetni... Lehet h ez a spániel megfertőzi a kutyádat valamivel.

Úgy h sok a veszély ha egy kóbor kutyát viszel haza.

Ha ennyire szeretnéd haza vinni akkor kérdezd meg a szüleidet, de szerintem nem fogják engedni.

Tudsz küldeni egy képet a kutyáról?

2012. jan. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Inkább arról győzd meg a szüleidet, hogy szóljanak az állatvédőknek. Noé-nak pl. Ha tényleg olyan állathoz méltatlan helyen élnek a kutyák, azt jó lenne kideríteni. Ha elkobozzák a kutyákat, onnan örökbe tudod fogadni.
2012. jan. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Küldenék szívesen, de nem hoztam a telefonom és nem tudok fotózni. Majd ha felkelnek a többiek megkérdezem, hogy fotózhatok-e valaki telójával.


Nem vagyok biztos benne, hogy mennyi kutya van ott, és a döghúst is csak hallottam. A kerítés körbe magas, belátni egy lyukon nem lehet... Ma kéne tennem valamit, hogy megbizonyosodhassak az információim igazában, aztán csak utána értesítem az állatvédőket.

2012. jan. 1. 10:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Az állatvédőknek szólj mindenképp erről az esetről. Ha nagyon haza akarod vinni, akkor feltétlenül beszéld meg a szüleiddel, mert az első pár hét min. 40-50 ezerbe fog kerülni nektek. Ha beleegyeznek, akkor egyből vinni kell állatorvostól, ha lehetséges, akkor ott kell elszeparálni a kutyát amíg kivizsgálják a gyakori betegségekre/fertőzésekre. Már ez ill. a kezelése nem lesz olcsó. Aztán jöhet a többi ajánlott vagy kötelező oltás, féregtelenítés, csipp és persze ivartalanítás (ez után már nem kell ebadót fizetni). Ha tényleg ilyen rossz körülmények közül való, akkor mindenképp menni kell vele egy jó kutyasuliba megfelelő szocializálódásért. És persze jó minőségű tápot kell neki adni. Talán az egészségügyi költségekben az állatvédők vagy menhelyek segítenének.

Nektek kell mérlegelni, megérné-e ez, de ha segítenétek ennek a kutyánaki, az mindenképp óriási dolog lenne.

2012. jan. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!