Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány hónaposan/évesen lett...

Hány hónaposan/évesen lett ivartalaníttatva a kiskutyád/felnőtt kutyád? Kan vagy szuka, illetve előnyeit vagy hátrányait tapasztaltad a kutyánál?

Figyelt kérdés
Konkrétan ilyesforma válaszokat kérek: 2 éves volt a szuka keverék kutyusom, nem bántam meg, mert nincs gond a tüzeléssel... :)
2012. jan. 1. 16:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

A szuka kutyám 7 éves volt, és gennyes méhgyulladása volt. Nem bántam meg, mert így életben maradt.

A kanomat 1,5 évesen, vele sincs semmi gond.

Az ideiglenes szukám 7 hónaposan lett ivartalanítva, nála sincs semmi gond.

2012. jan. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

9 hónaposan lett ivarérett Tacskó keverék kan kutyám. Szerintem ezt nem lehet megbánni, vagy nem megbánni ez van és kész.

Most van egy 7 hónapos kan Pulim ő meg nem ivarérett.

2012. jan. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

második válaszoló vagyok


Ivarérett helyett azt akartam írni hogy Ivartalanítva.

2012. jan. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
A mi kutyánkat menhelyről hoztuk ki és ők ivartlanították, akkor 2 éves körül volt. Szerintem jó, hogy ivartalanítva van, így semmi probléma nincs a tüzeléssel.És ezért külön fizetnünk sem kellett.
2012. jan. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
8 hónaposan tüzelt először a havanese szuka kiskutyám. Mivel mellette van egy fiú spánielünk is, és rögtön a tüzelés után ivartalanittatuk. Soha nem volt vele gond, a pocakján a heg nem is látszik. Az első héten megijedtem, mert a mindig vidám kiskutya nagyon levert volt, de utána semmi baja nem volt, és ismét a régi lett. Nem akartunk kiskutyákat igy egyáltalán nem bántam meg.
2012. jan. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Rendben, az eddigi válaszokat köszönöm! Várom a továbbiakat is!
2012. jan. 1. 16:22
 7/19 A kérdező kommentje:
És egy plusz kérdés. Érdemes már az ivarérés előtt ivartalaníttatni?
2012. jan. 1. 16:23
 8/19 anonim ***** válasza:

Kistestű, szuka, 2 és fél évesen, a 4. tüzelése után lett megműtve. Álvemhes lett, és nagyon rossz volt látni, amin akkor keresztül ment:(

Semmi hátrányát nem éreztem, bár maga a műtét majdnem rosszul sült el, altatás közben összeomlott az egész keringése, újra kellett éleszteni. Off, de szerintem túlaltatták. Mindegy, azóta jól van, és nincs aggódás a tüzelés miatt:)


Soha többé nem lesz ivarosan tartva kutyám. Viszont úgy gondolom, hogy egy tüzelést érdemes megvárni. Indokot nem tudok mondani, hogy miért, ez egy ilyen ösztönös érzés:)

2012. jan. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nekem januárban lesz négy hónapos a kan kiskutyám, és akkor lesz ivartalanítva. Azt olvastam, hogy a legajánlatosabb 16 hetes korban ivartalanítva, de indoklást nem írtak. Én azért fogom, mert eléggé domináns, önfejű, makacs fajta, és ivartalanítás után kicsit megnyugszik(bár most sincs gondom vele :D) és nagyobbra nő. :)
2012. jan. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Lány staffordunk van, 11 hónapos korában lett ivartalanítva, soha nem tüzelt.


Kérdeztük a dokit, mert én is úgy hallottam, jobb megvárni az első tüzelést,különben visszamarad a fejlődésben, de ő azt mondta ez tévhit.

Műtét után ugyanolyan volt, mint előtte, semmi különbséget nem észleltünk.

2012. jan. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!