Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány hónaposan/évesen lett...

Hány hónaposan/évesen lett ivartalaníttatva a kiskutyád/felnőtt kutyád? Kan vagy szuka, illetve előnyeit vagy hátrányait tapasztaltad a kutyánál?

Figyelt kérdés
Konkrétan ilyesforma válaszokat kérek: 2 éves volt a szuka keverék kutyusom, nem bántam meg, mert nincs gond a tüzeléssel... :)
2012. jan. 1. 16:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.


Az előttem írónak üzenem, a miénk is akaratos, önfejű és semmivel nem lett nyugodtabb az ivartalanítás után.

A terrierek már csak ilyenek, keményen kell őket fogni :)

2012. jan. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

ma 17:38

Szerintem a 4 hónapos még nagyon korai. Egyébként ő nem lesz nyugodtabb a műtéttől, hiszen még nyilván nem ivarérett, tehát ő nem azért pörgős, mert a hormonok dolgoznak benne, hanem mert egy szeleburdi kölyök. És nagyobb sem lesz, ez butaság.


ma 17:46

Szerintem az 1 éves kor a legjobb, de Nektek szerencsétek volt vele. A szuka kutyák többsége elkezd tüzelni 11 hónapos kora előtt, tehát 1 évesen már túl van az első tüzelésen. Az enyém 6 hónaposan lett ivarérett, 1 évesen már a második tüzelésén is túl volt.

2012. jan. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

17:54-es


Igazad van, a miénknél is éppen kezdődött volna a tüzelés, de még nem volt veszélyes a műtét így bevállaltuk.

Az is igaz, hogy ha már kölyökkorában eleven a természete, az nem változik meg az ivartalanítás után.

Mint pl. a miénknél sem.

2012. jan. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
nekem van a négy hónapos kutyám, ezen az oldalon olvastam a 16 hetes ivartalanításról: [link] , de természetesen előtte meg fogom beszélni az állatorvossal, és ha ő nem ajánlja, akkor várunk még. Az önfejűséget pedig a fajtára gondoltam, mint ahogy írtam, nincs gondom a kutyussal, még kölyökkutyához képest is nyugodt. :) az ivartalanítás utáni nagyobb kutya tévhit pedig egy régebbi állatorvosunktól jött, de ez sem egy fontos szempont. :)
2012. jan. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
19 hónaposan lett ivartalanítva a szuka beagle kutyám, nem bántam meg, minden szempontból az ivartalanítás mellett vagyok. A kan kutyámat is ivartalaníttatom, amint lehet.
2012. jan. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
A szetter/border keverékem, szuka, kb. 1,5 éves korában lett ivartalanítva, még a menhelyen. Van egy 7 hónapos mopsz kan is, őt tavasszal tervezem töketleníteni :). Az előző kutyám, ő is szetter keverék szuka volt, 10 évesen lett ivartalanítva, sajnos már későn, emlődaganatos volt, és áttétes lett :( Soha többé nem kell nekem ivaros kutya. Nagyon bánom, hogy nem műttettük meg fiatalabb korában, talán még most is velünk lehetne.
2012. jan. 2. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Mindenki válaszát köszönöm!

Kedves Utolsó! Elhiszem hogy nagyon nagyon hiányzik a kutyusod, de ezen tudod kár rágódni mi lett volna ha... :). Szeresd, nevelgesd fel a kutyusaidat, és akkor büszke lesz Rád az elhunyt kutyusod, ha ez vígasztal :).

2012. jan. 2. 09:42
 18/19 anonim válasza:

Egyik ismerősömnek volt egy gyönyörű, vizsgáztatott, nagyon okos, engedelmes, már-már rendőrségi, kan Német-juhászkutyája, és ivartalaníttatta. Attól kezdve a kutya annyira szelíd lett, hogy az idegeneket is beengedte a házba, (igaz, ugyanúgy engedelmeskedett a parancsoknak), házőrzőnek már nem lehetett használni.

Nekem az a véleményem, hogy először is, döntsd el, hogy milyen kutyust szeretnél. Ha házőrzőt, akkor lehet, hogy jobb ha nem ivartalanítod, ha pedig hobbikutyát, akkor Te rajtad múlik. Ha agresszív a kutyus, vagy tüzelésnél problémák vannak, akkor jó, ha ivartalanítod. De ezek mind rajtad múlnak, és hogy milyen a kutyusod természete. Persze ivartalanítás után, sokkal nyugodtabb lesz a kutyus, és tüzelésnél fellépő problémák arányai csökkennek. Az biztos, hogy az első két hétben vigyázni kell, és figyelni a kutyust, hogy hogy reagál ilyenkor (fájdalmai vannak-e, zavarja-e a seb, vagy egyáltalán nem érdekli stb.).

2012. jan. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez nagyon hasznos volt!!!
2012. jan. 4. 19:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!