Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hónap Amstaff nem ugat,...

8 hónap Amstaff nem ugat, nagy baj?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hónapos "kiskutyám":) Félős fajta pedig nincs bántva. Macskákat se üldözi semmi csak szimatol és elfutna. Még az örömpisi is megvan ha idegen simogatja. De talán ha 2szer hallottam ugatni egy kettőt. Rendesen eszik iszik nő mint a gomba. Játékos nagyon. Szerintetek mi lehet a gond?
2012. jan. 1. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is 8 hónapos nem rég került hozzánk és nem ugat, viszont ő nem annyira félős inkább eleven

van még egy 3,5 éves amstaffunk is ő is csak nagyon indokolt esetben ugat

2012. jan. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ja és a másik hogy nem jelöl még mindig gugolva pisil pedig kan. Mikor kezd el kb. jelölni ?
2012. jan. 1. 20:35
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szintúgy amstaffos vagyok. Az enyém kétéves, és nagyon nagyon indokolt esetben ugat, vagy vakkant. A macskákat ő nagyon hajtja, de amugy nem félős, inkább alkalmazkodó.
2012. jan. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy 1 éves kan Tosa Inu-m van és olyan 11 hónapos korában kezdett el normálisan pisilni. Az ugatásban nem tudok segíteni.
2012. jan. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megijedni hogy nem ugat ijezd meg még kisebb korukban nem árthatsz neki én is ijeszgettem de mostanában minden neszre ugat a házában majd kijön ugatva majd lássa hogy én vagyok és örül hogy lát amúgy a haverommal ugyan így volt csak ő idegen volt és adott neki szép fog nyomokat!! Az állkapcsát erősítsd rossz ruhadarbokat össze fogysz a szájának megfelelően és emeld fel a levegőbe limbáld forogj vele körbe körbe ! ez neki játék is egyben meg erősítés is !!! meg földön kötél húzás !!!!!
2012. jan. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
kiskorukban minden kutya gugolva pisil . 1éves kortól fog már jelölni !!!
2012. jan. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Átkos05 válasza:
100%
Nekem egy 7 hónapos amstaffom van!Nekem bent az udvarban nem jelöl csak ha kiveszem sétálni akkor sem mindig!Nekem ugat elég szépen főleg inkább másik kutyát!Emberekkel nekem elég barátságos nagyon ritkán ugatja meg őket a gyerekeket pedig egyenesen imádja!
2012. jan. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Semiramis válasza:
100%

Az igazi amstaff nem épp egy ugatós típus,nem jelzőkutya és oltári butaságnak tartom,hogy a természetével gyökeresen ellenkező viselkedést erőszakol ki belőle valaki.Ijesztgetted,hogy ugasson?Azt javasonám,cseréld le a kutyádat egy tacskóra,vagy szobacirkálóra,ha az a vágyad,hogy ugasson mindenre.Nem megbántani akarlak,de a te és a kutyád érdekében is jól tennéd,ha alaposan tanulmányoznád és szem előtt tartanád a kutyád természetét.

8 hónaposan még nem baj,hogy nem emeli a lábát,még nem ivarérett,1-2 hónapod még van .Örülj ennek,mert eléri a nagyfiú korszakát,gyökeresen meg fog változni.Bátrabb,rámenősebb lesz..és készülj fel arra,hogy le kell játszanod vele jópár meccset,eldönteni,ki lesz a főnök.

Az amstaff egyik fő jellemzője a magabiztosság.Félősnek látod a kutyád..segíts neki.Sok játék,olyan feladatok,amit jól megcsinál,sok-sok szeretet és dícséret a jól végzett feladatok után,így nő az önbizalma.Arra viszont vigyázz,hogy sose erőszakkal.Légy vele tisztességes mindig,arra nagyon érzékeny.Annak pedig örülj,hogy nem kergeti a macskákat,ez ritka,de mázlista vagy.Sok sikert nektek :)

2012. jan. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítségét :)
2012. jan. 12. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!