Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Már 2 napja a kutyámat behozom...

Már 2 napja a kutyámat behozom órákra a házba és amikor pisilnie kell mindig nyüszít akkor ki szoktam vinni ez azt jelenti, hogy szoba tiszta? Vagy még csak kezd az lenni?

Figyelt kérdés
már 2 napja behozom és nagyon ügyesen jelzi ha ki kell mennie akkor mindig ki is viszem de ez akkor most azt jelenti, hogy szoba tiszta vagy csak kezd az lenni?? mert kint a fűben össze-vissza kakil de ha bent van akkor meg jelzi ha ki kell mennie... Amúgy szüleim nem engedik, hogy haza vigyem a kutyát amíg nem lesz szobatiszta :( ezért most tanítom neki :)
2012. jan. 1. 21:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Azok a kutyák, akik kint éltek az udvaron és csak utána kerülnek be a házba, általában automatikusan szobatiszták, ugyanis azt szokták meg, hogy kint ürítenek.


Az enyémek is ilyenek, soha nem volt még baleset, pedig most így télen, szinte non-stop bent vannak.

2012. jan. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
jó úton haladsz..sőt nekünk anno a tenyésztő mondta 1éves kora előtt ne várjuk el a szobatisztaságot...4hónaposan az lett...volt pelus is,a pisi oda ment a kaki meg épp hova..na ilyenkor orrát picit beleyomtuk meg leszidtuk...egy idő után pelust széttépte...felkelt egyből vittük ki és ott meglett dicsérve...azóta már 1év2hónapos lesz és mindnig nyüszögve jelez..úgyhogy gratula ügyesen jelez ő is ..ettől nem lehet többet elvárni tőlük..bár ha sokat iszik akor néha előfordulhat hogy becsurog..vagy ha megy a hasuk akkor azt nem jelzi...de így szerencsés ha megoldható, hogy kint is lehet, mert egyedül hosszabb időre kitudja mit produkálna bent ha csak most kezdett jelezni..mennyi idős és milyen fajta
2012. jan. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat amúgy tacskó keverék de nagyon édes :D
2012. jan. 1. 22:14
 4/6 A kérdező kommentje:
Amúgy még 2 napja hordom csak be az előtt nem volt benn tegnap behoztam elsőnek és amikor pisilnie kellett akkor nyüszített kivittem és láttam pisilt is a fűbe ma is behoztam és nyüszített amikor pisilnie kellett csak este ha én lefekszek olyan 9-10 óra fele akkor este, hogy fogja kibírni mert este nem fogom észrevenni ha nyüszít mert halkan csinálja mert ha álmos vagyok az előtt leviszem hogy végezze el a dolgát utána jön az alvás de az estét, hogy fogja kibírni?? :D
2012. jan. 1. 22:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Vigyél rendszerességet az életébe, és akkor nagyon gyorsan meg fogja tanulni. Este lefekvés előtt vidd ki, tedd le, pisiljen egyet, aztán mehettek is aludni. Egy egészséges kutya simán kibírja az éjszakát pisilés nélkül.

Reggel suli előtt menj ki vele egy negyed órára sétálni, és ha hazaértél, akkor egy hosszabb sétára menjetek.


Soha ne azt várd, hogy a kutyád mikor jelez, mert az azt jelenti, hogy akkor már nagyon kell mennie. Ha naponta minimum 3 alkalommal kimész vele, akkor nem lesz gond. Persze minél több, annál jobb. A késő esti pisiltetés nálunk is csak 1 perc, a lényeg, hogy ne úgy feküdjön le aludni, hogy tele a hólyag:)

2012. jan. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen :D
2012. jan. 2. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!