Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért piszkít a kutyám a...

Miért piszkít a kutyám a fekhelyére?

Figyelt kérdés
Egy hete van nálam 3 hónapos kutyám és bár 2 óránként viszem sétálni, még nem megy neki, hogy ne a lakásba ürítsen. Ez még nem is lenne baj, mert egy kölyök ezzel jár, de az utóbbi pár napban először a fekhelye mellé pisilt, ami befolyt az ágya alá, úgyhogy ki kellett mosnom. Akkor leterítettem neki egy plédet, de a mellé is pisilt, szóval azt is moshattam. Akkor jött egy törölköző, amire már közvetlenül pisilt. Ezt is cseréltem és hajnalban mikor kimentem, hogy megnézzem miért nyüszög, tele volt a törölköző a kakijával, de már kis darabokban, úgyhogy valószínűleg evett is belőle, plusz volt egy kis darab távolabb is, úgyhogy lehet játszott is vele. Nem értem igazán, hogy mit csinálok rosszul. Eddig kakilnia sikerült már kint, bent már csak ritkán kakilt. Valamit rosszul csinálok?:(
2012. jan. 2. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
NEM csinálsz semmit rosszul minden nap vidd le minimum 4-szer egy félórára és ha sikerül pisilni vagy kakilnia akkor dicsérd meg és adjál neki jutalom falatot és akkor ha ezt többször megismétli tedd ugyan ezt és megfogja szokni és amikor az ágyára kakil akkor szidd le nagyon :P
2012. jan. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2 óránként vidd el,ne 10 percre ne 30 percre ha kell 1 órát is legyél lenn vele,addig amíg el nem végzi a dolgát,ha elvégezte nagyon örülj neki,lássa rajtad,hogy ez neked örömet okoz :) Csak akkor szidd meg ha látod,hogy épp valahova piszkít,utólag,NE szidd le :)
2012. jan. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Eddig is így csináltam a dolgokat, jó beteg is lettem, mivel 1,5-2 órákat is kint voltuk a hidegben. Most a párom viszi le amíg meggyógyulok, és már van, hogy 10 perc alatt pisil.:) Ez akkor biztos haladásnak számít.

2012. jan. 2. 11:57
 4/8 anonim ***** válasza:
A kakilást egyébként előbb megtanulják,hogy kinn kell,mert azért nem kell mindig kakilniuk,azért jobban tartják,de pisit nehezebben bírják,tehát ha a kaki megy kinn a pisi is menni fog hamarosan :)
2012. jan. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor jó, köszönöm!:) Csak furcsa volt, hogy azért eddig a fekhelyéről leszállt, ha pisilnie vagy kakilnia kellett, de most meg nem zavartatja magát ott sem.:S De ha ez normális, akkor nem aggódom!:) Köszönöm még egyszer!
2012. jan. 2. 12:12
 6/8 anonim ***** válasza:

Hogy a fekhelyére piszkít, az egyáltalán nem normális.

A kutya, mint eredendően vacokban élő, ahogy járni tud , igyekszik a fekvő helyétől távolabb piszkítani.

Rövid ideje van nálad a kutyád. Kitartással szobatiszta lesz . Tudsz róla, miként tartották, amíg hozzád került?

Volt egyszer egy kutyám, amelyiket betonos udvaron neveltek 4 hónapos koráig. Majdnem egy hónapomba telt, hogy képes legyen fűre, földre és ne a betonra piszkítani.

2012. jan. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, én is úgy tudtam, hogy a fekhelyükre sosem piszkítanak normális esetben, ezért is tettem fel a kérdést. Az előző helyén bezárták a fürdőbe, ha nem voltak otthon. Lehet ez az oka? De akkor eddig miért nem csinálta, csak most? Ez azután történt, hogy először egyedül hagytuk itthon. Úgy próbáltuk szoktatni előtte, hogy mindig kicsit tovább maradtunk kint, kezdve pár másodperctől, egészen fél óráig, de utána mennünk kellett, úgyhogy nem tudtuk folytatni. Fél óránál már csak egy vakkantás volt miután nem hallott minket, de aztán mikor felöltöztünk és ténylegesen elmentünk, akkor megint nagyon nyüszített. Kb. 4 órát lehettünk távol és mire hazajöttünk, akkor bepisilt és széttépett egy újságpapírt, meg pár zsepit.
2012. jan. 2. 14:42
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem érzi magát biztonságban, ha elmentek. Az a fürdőszobába bezárás sem segített neki.

Ahogy telik az idő veletek, szépen lenyugszik.

2012. jan. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!