Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Társas viselkedés! Rendjén...

Társas viselkedés! Rendjén van ez így?

Figyelt kérdés

6 hónapos a kutyusom. Mindegyik fajtársával nagyon barátságos, még csak egy morgást sem hallottam tőle soha. Sokszor előfordult már velünk olyan, hogy egy másik kutya morgott rá, támadta volna, ennek ellenére az én kis Joeym farokcsóválva akart volna odamenni hozzá. Tegnap pl. fél méterre voltak egymástól egy spanival, a spaninak már szinte fröcsögött a nyála, Joey ennek ellenére barátkozni akart..

Olyan, mintha nem értene kutyául, még csak meg sem ijed tőlük ilyenkor, hanem ugyanúgy menne hozzájuk barátkozni.. Szerintem ez nagyon nincs így rendjén. Tapasztalt már vki ilyet?


2012. jan. 2. 11:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen volt a keverékem :)) A kutyakiképző ismerősünk azt mondta,hogy Steffi a jámbor kutyák táborát erősíti,és neki teljesen mindegy,hogy milyen a kutya,neki akar menni vagy szét akarja szedni vagy bármi,Ő akkor is barátkozott,aztán mikor annyira barátkozni akart egy golden retrieverrel akkor a golden kitépett egy darabot a füléből :( Na onnantól Ő sem barátkozott senkivel,sőt elég barátságtalan lett,aztán fokozatosan szocializáltam és utána egy arany középút volt,se nem barátkozós de nem is barátságtalan :)
2012. jan. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyan ez volt, csak hamarabb következett be az áttörés. Az én kutyám is ment minden kutyához barátkozni aztán egyszer a parkban egy domináns nj keverékkel játszott, mikor az megunta, többször rászólt az én kutyámra, őt persze nem érdekelte, utána keményen leszorította a földre és rendesen beleharapott. Nem lett semmi baja az kutyusomnak, a nagy szőre szerencsére megvédte.

Azóta is minden kutyánál bepróbálkozik, de legalább már érti a jelzéseiket, ha agresszívabbal van dolga kikerüli.

Ha tudtok, keressetek olyat, akinek van domináns de nem agresszív kutyája, tőle megtanulná, mik a határok.

2012. jan. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
6 hónaposnál ez normális. A kutyakölyök ivarérettség előtt mindíg barátságosan közelít a felnőttek felé, fejét lehajtja. Ezzel is mutatja, hogy amásik a főnök, ő pedig még kölyök
2012. jan. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Ez van
2012. jan. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Barátságos kölyökkutyád van, akinek ha jól tippelem jó élete van, biztonságban van, kiegyensúlyozott, nincs szüksége agresszivitásra.


Felnőtt kutyaként változhat a viselkedése, ezt majd meglátjátok.


Egyébként valószínűleg, ha ténylegesen megtámadná egy kutya, akkor védekezne.

De erről nincs szó, rádaásul ott vagy te, a gazdija és biztonságban érzi magát veled.


Nekem is kölyökkutyám van, a múltkor egy kistermetű kutya, nagyon agresszívan ugatta, szinte már attól féltem, odakap a kutyámnak, de az én kutyám nem támadt vissza(pedig kb 27 kilóval nehezebb mint az a másik), hanem velem törődött.


Én persze rákiáltottam a támadó kutyára, aki erre jobbnak látta, ha békénhagy minket.

2012. jan. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat :)


Nálunk is legtöbbször kistestű kutya műveli ezt, a nagyobb kutyákkal gyönyörűen eljátszik, mármint akik kb. akkorák, mint ő vagy nagyobbak. Joey most 26 kg és 52-53 cm magas lehet. Játék során mindig megadja magát a nála idősebb kutyáknak, a vele egykorúaknál (vagy fiatalabbaknál) mindig ő kerekedik felül, ő éri el, hogy "megadóan" lefeküdjön a többi kutya.


Féltem egy picit, hogy kimaradtak dolgok az életéből, mivel az anyukája 4 hetes korában meghalt, így mi igyekeztünk megtanítani neki mindent (kölyökkori harapdálások kapcsán stb.), 6 hetes korától már nálunk van. Attól féltem esetleg ez is ennek a "maradványa", bár ugye végiggondolva a dolgot, agressziót nem igazán tapasztalhatott volna az anyukája mellett sem..


Olyan sok kutyát nem tanítanak meg normálisan viselkedni és félek, hogy egyszer mi isszuk meg a levét, vagy éppen, ha nagyobb lesz Joey, akkor visszaüt ez a dolog és a szobacirkálók (elnézést a kifejezésért) lesznek megsebesítve általa.

2012. jan. 2. 12:58
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

Én pont fordítva látom, mint a többiek. Egy igazi kiegyensúlyozott, "behódoló" kutya nem tolakszik be a másik kutya személyes terébe, főleg, ha az a másik kutya finoman (vagy nem finoman) jelzi is, hogy neki ez nem tetszik. Az pedig nem igaz, hogy kölyökként "nem ért kutyául". Már egy 5 hetes kölyökkutya is ért kutyául. Pontosan érti a többi kutya jelzéseit, csak nem veszi figyelembe, mert "domináns", vagy nem domináns, csak a gazdáitól olyan visszajelzéseket kap (vagy épp hogy nem kap), hogy sajnos elkezd dominálni. A dominálásra tökéletes példa, ha egy kutya jelzi a távolságtartásra való szándékát (mert fél, vagy agresszív... bizonytalan...stb.) és a kérdező kutyája mégis menne oda "játszani". Egy kiegyensúlyozott, behódoló kutya soha nem vesz tudomást egy izgatott vagy bizonytalan kutyáról... Szerintem. Nem hogy odamenjen kezdeményezni bármilyen kontaktust...


Viszont azt jól mondta az egyik válaszoló, hogy az nagyban segítene a kutya viselkedésén, ha olyan kutyával is találkozna, aki fizikailag is megszabná a határokat ennek a kölyöknek. :-)

2012. jan. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha elmentek kutyasuliba (lassan elégidős hozzá), biztosan lesznek ott megfelelően szocializált kutyák, akiknek a testbeszédét megérti a te kutyád. Hozzánk is (vidéki tükörmódszeres suli) szoktak hozni tanfolyamra olyan kutyákat, akik egyszerűen nem értik a többi kutya testbeszédét. Ilyenkor vagy félnek a barátkozós kutyáktól is, vagy nem veszik észre, ha túl rámenősek egy félős kutyával...

Szóval ilyenkor néhány alkalommal találkoznak a megfelelő kutyákkal, és utána minden oké.

2012. jan. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kutyaoviba jár(t)unk, ott mindegyik kutya megfelelően volt szocializálva - 1 kivétellel, ő félt és ezért morgott stb -, de mostanra már ő is nagyon szépen viselkedik.

Úgy tervezem, hogy legkésőbb március környékén viszem kutyasuliba is, sajnos nálunk nincs tükörmódszeres suli, pedig jó lenne.. :S

2012. jan. 2. 13:41
 10/12 A kérdező kommentje:

Egy másik kiírt kérdésnél az imént olvastam, hogy ha pórázon van a kutyája az illetőnek, agresszívan viselkedik, ha viszont nem, akkor barátkozik a többi kutyával.. Írták, hogy pórázon máshogy viselkednek, igaz az az agresszivitás azon formájára vonatkozott, hogy agresszívabbak pórázon a kutyák.


Nálunk ezek az esetek pórázon történtek mindig.


Lehetséges lenne, hogy belőle a póráz azt váltotta ki, hogy "Anya itt van mellettem, nem lehet baj, úgyis megvéd"?

Most hogy visszagondolok, egyszer (amikor el volt engedve Joey), találkozott egy domináns kutyussal (ő szintén el volt engedve), fülét-farkát behúzva jött hozzám, a másik kutya terelte egyfolytában...

2012. jan. 2. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!