Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetne eltüntetni a...

Hogy lehetne eltüntetni a kutyám szagát?

Figyelt kérdés
Egy nyolc éves cocker spánielem van, és akárhányszor megfürdetjük, max két hét, és újra kegyetlenül büdös lesz. Nem koszos, csak a bundájából árad ez a tipikus büdös kutyaszag. Annyira rossz, mert emiatt alig tudjuk simogatni. Nyáron volt, hogy hetente megfürdettük, hátha elmúlik, de újra visszajött. Ugyanazzal fürdetjük, mint a másik kettőt, de ők sohasem lesznek büdösek. Mit kéne tennünk?
2012. jan. 2. 11:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
KÉne egy teljes kivizsgálás, hogy miért lesz a kutya büdös, mert ez nem normális. Természetesen bűzmiriggyel kezdve, anyagcserefolyamatok....stb
2012. jan. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A gyakori fürdetés árt a kutyának. A bőre és a szőre elveszti az öntisztuló képességét. Ahogy előttem írták,megnézetni. Van, amikor egy jó kozmetikus is tud megoldást a gondra.
2012. jan. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Pont ezért nem fürdetjük max. évente kétszer-háromszor, de így is büdös, ha sokszor fürdetjük, akkoris büdös. :( Az orvosunk nem foglalkozna ezzel.A kozmetikust nyárra tervezzük, jelenleg nincs erre pénzünk. :/
2012. jan. 2. 12:22
 4/12 anonim ***** válasza:

Naponta kefélés .

Meg lehet próbálni a száraz sampont is, persze, alaposan kikefélni belőle.

2012. jan. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mi az h az orvosotok nem foglalkozna ezzel? Akkor másik doki kell. Bűzmirigy problémától kezdve sok-sok dolog lehet, ami esetleg a kutyád életébe is kerülhet.
2012. jan. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekünk 2 kutyánk van,mind a 2 büdös,mert a ládikójukba beleizzadnak.
2012. jan. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az érdekes lehet, merthogy a kutyák csak a talpukon képesek izzadni, de a hő nagy részét lihegéssel vezetik le....
2012. jan. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

szerintem is ki kell vizsgáltatni a kutyát,mert az,hogy leírod,hogy " tipikus büdös kutyaszag",az nem elég.Kéne látni a kutyát,hogy,így nem lehet megmondani,hogy van-e baja,és azért büdös (rengeteg egészségügyi oka lehet),vagy csak te nem szereted a kutyaszagot.

Régebben is büdös volt?

Egyébként van olyan samponés balzsam,amivel nyugodtan fürdetheted két hetente,de csak ha egészséges!

ezekke fürdetheted sűrűn:


[link]


[link]



ez mind nagyon jó minőség,csak iszonyú drága,dehát valamit valamiért,ugye

2012. jan. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

igen, igaza van az előttem válaszolóknak, több oka lehet


1. van egy általános kutyaszag, ami viszonylag markáns, főleg a kanok esetében, de ez azért nem elviselhetetlen


2. valamilyen betegség kísérőjelensége. bőrbetegségnél vagy a bőr allergiás reakcióinál (bolhára, tápra, stb), amely következtében gyakran a bűzmirigye is megtelik


3. a kutya más szagot tart kellemesnek, komfortosnak, mint mi, az enyém imád az utcán heverő kutyapiszokban, lótrágyában hemperegni, ha netán elszökik otthonról, tudom, hogy tök büdösen fog visszajönni. főleg, ha előtte frissen fürdettük, mert neki természetellenes, hogy "nincs" vagy "kellemes" a szaga. ez egész más bűz, mint a 2-es pontban leírtakból eredő, bár minimum olyan kellemetlen (de legalább nem beteg :))


az én kutyámnál eddig ezek merültek fel bűzforrásként. remélem, h tudtam segíteni

2012. jan. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Már régóta van ez így. Azt szeretném még kérdezni, hogyha a bűzmirigyével van baj, akkor attól lehet a szőre büdös? Mert neki semmi más, csak a szőre büdös. Nem tűnik betegnek, a bőre rendben van. Amúgy ő is beleszokott hemperegni a lótrágyába, mert hát spániel :)) de nem ettől van, az elmúlt időben nem engedtem neki egy sétán sem ezt.

2012. jan. 2. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!