Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szívesen tenyésztenék Bernáthe...

Szívesen tenyésztenék Bernáthegyi kutyát viszont az enyémnek nincs törzskönyve (megbizható tenyészetből származik csak nem kértünk hozzá papírokat, ezt később is meg lehet csináltatni? Vagy kérni? ) csak nem tudom sikerülne-e így eladnom a piciket?

Figyelt kérdés
2012. jan. 2. 14:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet utólag törzskönyvet csinálni..és így meg ne szaporíts,hogy nem adsz hozzájuk törzskönyvet :)
2012. jan. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg tenyésztőtől van (bár ezzel fentartásaim vannak, mert egy igazi tenyésztő mindig ad tk-t) akkor úgy tudom, kikérhetitek a kutyátok tk-ét.

Csak úgy mellesleg elvégezted a tenyésztői tanfolyamot, hogy tudd, mit kell csinálnod pl. az ellés alatt? A kutyádat szűretted? Kiállítási eredményei vannak? Ha ezek hiányoznak akkor kérlek, ne szaporítsd!

Egyébként keverék kiskutyákat nehezen tudnál eladni.

2012. jan. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
2%
szerintem ezt nem kellett volna kiírnod, mert jönnek a nagy állatvédők és lehurrogak... :D
2012. jan. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom egyetlen egy kutyára nem kérhet törzskönyvet,csak akkor ha az egész alomra lekéri és alombejelentőt meg a fedeztetési jegyet is kiváltják..és ha nem váltotta ki kölyökkorban az egész alomra tk-t,akkor azt hiszem bizonyos határidőn belül le kell kérni ha akarnak,viszont azt csak a kutyák 1 éves koráig lehet :)

(ez nem biztos)

2012. jan. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
4%
Túl negatívak az emberek. Csináld azt, amit szívesen csinálnál. Csak persze kellő körültekintéssel. Szép foglalkozás a tenyésztő.
2012. jan. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

14:16-os vagyok.

Annyit elfelejtettem, hogy csak egy éves koráig tudod kiváltani a tk-t. Gondolom már idősebb.

2012. jan. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

"A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad"

Ez nem tenyésztés, ez szaporítás. Van különbség.

2012. jan. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek(biztos a tenyesztő az apja dijnyertes az anya junior bajnok volt)
2012. jan. 2. 14:31
 9/21 anonim ***** válasza:

Kár, hogy nem kértél tk-t. Így ne tenyészd, mert nem tudod eléggé biztosítani a kölykök jövőjét. Tudod fajtatiszta (tk-es) kutyák ritkán kerülnek be és maradnak menhelyeken. Ha tenyészteni akarsz legfeljebb vegyél egy másik Bernáthegyit, feleljen meg a kritériumoknak és akkor lehetnek kölykök.

Egyébként az igazi tenyésztőknél a kölykökért kapott ár az utolsó, ne akarj pénzt csinálni mindenképp a kutyádból! Ez a szaporítók jellemzője, hogy a kölykök érdekei elé helyezik azt, hogy minél több pénzt kapjanak értük.

Ha tényleg tenyésztő az, akitől elhoztátok a kutyátokat, ő sem örülne ennek.

2012. jan. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Ha elmúlt már 6 hónapos (gondolom) akkor csak dns vizsgálattal lehet azt hiszem úgy 9.000Ft, de ezt meg tudod nézni a MEOE díjszabás listájában, de akkor tudod csak kiváltani ha minimum az anyukának és az apukának van törzskönyve és tenyészszemléje.
2012. jan. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!