Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor kell állatorvoshoz...

Mikor kell állatorvoshoz vinni a mini bolognese kutyát és hány hónapos korától lehet elvinni az anyukájától? Valamint mennyi idősnek kell ahhoz lennie, hogy kilehessen vinni az utcára sétálni és hány oltást kell kapnia?

Figyelt kérdés
Bérházban lakom ezért érdekelne ennyire a dolog.

2012. jan. 2. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Akkor kell állatorvoshoz vinni ha beteg vagy oltásra stb...-re kell vinni vagy ezek miatt.

8 hetesen lehet elhozni az anyjától (2-2,5 hónaposan)

Már 8 hetesen ki lehet vinni sétálni úgy, hogy oda figyelsz rá hiszen ilyen korban már van 2 oltása.

Összesen 4-5 oltást fog kapni.

2012. jan. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
8 hetes koráig semmiképp se hozzátok el, de akár még várhattok egy-két hetet. Ahogy hozzátok került a kutya vigyétek orvoshoz vizsgálatra és oltásra, féregtelenítésre. A tenyésztő úgy is mondani fogja mikor kell kapnia a következő oltást. Azelőtt pedig semmiképp se vigyétek ki sétálni mielőtt az utolsó Parvo elleni oltás nem kezd el hatni. (Ha időben kapja akkor ált. 12 hetesen már lehet vinni utcára.)
2012. jan. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

Nincs mini bolognese és az összes kutyafajtára jellemző az, amit most írok.

8 hetes korában lehet az anyukájától elválasztani, az új gazdinak érdemes azonnal elvinni az állatorvosához és átnézetni, hogy teljesen egészséges-e.

Ha a maximális védettség után szeretnéd levinni csak a kutyát az utcára, az 4 oltást jelent. 6 hetesen kapja az elsőt, ezt követően 2 hetente a többit.

Én az 1. oltása után már levittem maximális körültekintéssel, nem szoktattam se pelenkára, se egyéb másra.

2012. jan. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
4 oltás + 1 veszettségi, így teljes, amit írtam...
2012. jan. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
de a veszettséginek nincs köze ahhoz, hogy levidd...
2012. jan. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!