Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy nyolc hónapos palotain...

Van egy nyolc hónapos palotaincsim és állandóan ki kéretőzik még ha nem is akar pisilni/kakilni, hogy szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
Már megtanítottam neki hogy ha wc-znie kell jelezze,olyankor rend szerint oda áll ajtó elé és kaparja meg ugat.Ezzel nem is lenne baj.Egyfolytába azt csinálja hogy döngeti az ajtót kiengedem kimegy becsukom ajtót és rá pár percre bekéretőzik.Ez nappal nem nagyon izgatna,de éjjel is ezt csinálja.Nem wc-zni megy csak élvezi ezt...hogy szoktassam le erről?
2012. jan. 2. 16:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Engedd ki mikor ki akar menni. Figyeld. Ha nem vécézik akkor akár, hogy sír, kapar ugat ne engedd be csak egy 15 percre rá. Ha viszont úgy kéreckedik ki, hogy wc-zik akkor viszont engedd be ha be akar jönni.

Egy idő után rá fog jönni hogy csak akkor menjen ki ha tényleg kell neki vagy ha ki akar menni.

2012. jan. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jólvan,megpróbálom.Köszönöm
2012. jan. 2. 16:06
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem engeded ki amikor neked nem jó. Például ha éjjel ki akar menni, akkor tudomást sem veszel róla. Talán egy-két napba bele fog kerülni, de rá fog jönni, hogy pl. este 8-tól reggel 6-ig nincs kijárás.
2012. jan. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az is helyes, amit az első válaszoló írt. Okosak, hamar megtanulják a zsabályokat.
2012. jan. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát hajnali 1-2 fele tudomást sem venni róla nem olyan könnyű:) Én még csak-csak tudnám,de szüleimmel élek akik nem szívesen hallgatják ha szegény kutyám majd kitöri az ajtót:)
2012. jan. 2. 16:09
 6/10 anonim ***** válasza:
* zsabályokat=szabályokat
2012. jan. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Csak pár napról lenne szó, utána végleg elmúlna ez. Ezt ki kell bírni. Este fáraszd le nagyon, akkor talán eléggé elfárad, hogy végig aludja az éjszakát.
2012. jan. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tegnap kipróbáltam azt hogy este elviszem sétálni és kicsit futok vele.Eddig ez tűnt a legjobb megoldásnak.Valószínű nem fárasztom le eléggé:|
2012. jan. 2. 16:12
 9/10 anonim ***** válasza:

Na igen, itt a gond.

Az én kölyökkutyám az első éjszakától fogva végigalussza az összeset, most 6 hónapos.


Fáraszd le és aludni fog, mint a bunda! De ne csak fizikailag, taníts neki trükköket is stb.

2012. jan. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.
2012. jan. 2. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!