Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya chip kötelező? És...

A kutya chip kötelező? És mennyibe kerül a berakása?

Figyelt kérdés
2012. jan. 2. 16:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Azt ne tudom, hogy felnőtt kutyáknak is kötelező-e de kölyköt már nem lehet chip nélkül eladni.

Általában 4-5.000Ft körül van.

2012. jan. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%
Nem kötelező, de akár életet is menthet. Hisz ha pl elszökik a kutyád, beviszik a gyepire, 14 nap után altathatják...
2012. jan. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Tulajdonosváltásnál kötelező (tehát pl kölyökkutya elajándékozásánál,eladásánál), de a legtöbb önkormányzat már kötelezően megköveteli a felnőtt kutyáknál is.

5-8000 között van

2012. jan. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
Dehogy kötelező. Csak értékesíteni tilos nélküle.
2012. jan. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
én bp lakom és 1 éve vettem kutyát és már akkor mondta a kutya orvos h. kötelező a csip. hát lehet csak pénzt akart kihzni ezzel
2012. jan. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
40%
Én tuti nem rakatnám be neki. Megszökni nem tud, sétáltatni ritkán viszem el, és akkor is nagyon vigyázok. Ha ki is szökik nagy ritkán kapunyitáskor, akkor is hamar hazajön, messzire úgysem kóborol el, csak az utcában. Egy összegben meg pláne nem lennék hajlandó közel 5 ezret kifizetni egy chip-beültetésért.
2012. jún. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
35%
Persze, egyszer meg majd nem jön haza és bámulsz...Elég szégyen az, h a saját kutyádra sajnálsz 5ezer forintot. Ha majd valamiért meg kell műteni akkor is ezt mondod? Pl egy 60ezre műtétnél? Vagy csak szimplán bedobod a dögkútba h ott rohadjon meg?
2012. jún. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

kedves 70%-os! Nem tudom mit keversz politikát a kutyatartásba. Ha neked 5000 forint sok a kutyád biztonságáéert, akkor sajnálom a kutyád. Akinek nincs meg a napi sétája, gondolom a napi foglalkozás sem,nincsenek kutya barátai,nem viszed nyaralni, egész élete méla unalomban telik.

A kutyákat nyilván kell tartani, erre a chip a legjobb megoldás.Mivel ma már kutyát eladni/elajándékozni csak chippel lehet, pár év múlva minden kutyának lesz chipje. Sok városban (pl. nálunk is) már 3 éve kötelező minden kutyának.

ja és ha ivartalanítanál, chippeltetnél akkor nem kéne ebadót fizened

2012. jún. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
31%

Van akkor neked egy jó hírem, kedves okoskodó 70-es! Az új állatvédelmi törvénytervezetben az van, h MINDEN 3 hónaposnál idősebb kutyánál KÖTELEZŐ a chip. Azaza bárki, akinek épp van kutyája, 3 hónaposnál idősebb és nincs benne chip, annak majd szépen be kell rakatni.


Tökéletes módszer, akkor majd verheted a segged a földhöz, akkor is kötelező lesz. És legalább az ez alapján megbüntetett "gazdik" kétszer is meggondolják, h hagyják-e kóborolni a kutyát.

2012. jún. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
A mikrochip behelyezésének költségét az Állatvédelmi Törvény 3500 forintban maximalizálta.
2012. okt. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!